Україна

“ДТЕК Енерго” розробляє пропозицію про реструктуризацію боргів

“ДТЕК Енерго” розробляє пропозицію про реструктуризацію та запровадження тимчасового мораторію на виконання зобов’язань.  Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

Компанія звертається з проханням до власників єврооблігацій і банківського боргу підтримати компанію у цьому складному вирішенні.

“В умовах наростаючої економічної кризи, викликаного пандемією коронавіруса COVID 19, падіння світових фінансових ринків і обвалу цін на сировинні товари, з метою мінімізації негативних економічних наслідків ДТЕК Енерго приймає надзвичайні заходи”, – йдеться в повідомленні компанії.

ДТЕК Енерго попереджає кредиторів, що не сплатить ні процентний купон 1 квітня 2020, ні відсотки по банківському боргу 31 березня 2020. Всі подальші виплати будуть здійснюватися у відповідності з умовами реструктуризації боргів.

Повідомляється, що після введення урядом надзвичайної ситуації “ДТЕК Енерго” має негайно вжити всі необхідні заходи для максимальної концентрації ресурсів і гарантувати безперервність виробничих процесів, які забезпечать українців світлом і теплом в період карантину”, – зазначив генеральнтий директор”ДТЕК Енерго” Дмитро Сахарука.

У біржовому повідомленні уточнюється, що мова йде про єврооблігації з погашенням у 2024 році, купон за яким за ставкою 10,75% повинен бути виплачений 1 квітня, і певної банківської заборгованості, відсотки за якою необхідно заплатити 31 березня.

Нагадуємо:

“ДТЕК Енерго” – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію електроенергії в структурі холдингу ДТЕК. У 2019 році її чистий прибуток знизився в 1,9 рази – до 2,55 млрд грн, дохід знизився на 15,4% – до 76,83 млрд грн, інвестиції в розвиток виробництва склали 5,2 млрд грн, виплати у центральний та місцеві бюджети – 14,5 млрд грн.

За час загострення світової кризи, пов’язаного з пандемією коронавіруса COVID-19, котирування єврооблігацій “ДТЕК Енерго” падали зі 104% від номіналу до 60%, а їх прибутковість зросла з менш ніж 10% річних до більш ніж 25% річних.

Восени 2019 року група ДТЕК  розмістила п’ятирічні спеціалізовані цінні папери для розвитку відновлюваної енергетики.https://www.epravda.com.ua/news/2020/03/28/658649/

Back to top button