Дрони пошкодили важливу РЛС у Росії – ЗМІ
Спочатку дрони пошкодили РЛС Воронеж-ДМ в Краснодарському краї, а за кілька годин потому було атаковано вузол супутникового зв’язку біля Алушти у Криму.
Українські дрони вразили загоризонтну радіолокаційну станцію Воронеж-ДМ, яка розташована в Краснодарському краї РФ. Про це повідомляє Defense Express у п’ятницю, 24 травня.
Зазначається, що вчора в мережі з’явилася інформація про можливу атаку дронів на РЛС росіян біля міста Армавір. А вже сьогодні були опубліковані фотографії, на яких видно пошкодження, які завдали дрони.
Видання стверджує, що влучання припали зокрема в адміністративні будівлі для розміщення персоналу та управління цією РЛС.
“Особливість ситуації не тільки в функціональному призначенні, але і характеристиках самої Воронеж-ДМ також – заявлена дальність цілей складає до 6 тисяч кілометрів, при цьому йдеться і про балістичні та крилаті ракети, а також “космічні об’єкти”, – йдеться у публікації.
Журналісти проаналізувало схему із зонами огляду і змогли переконатися, що уражена РЛС перекриває зону огляду частково над тимчасово окупованим Кримом. При цьому її основним вектором огляду є Балкани та Середземномор’я як операційні зони НАТО, а також Азія, включно з Перською затокою.
Також вказано, що цікавим хронологічним співпадінням вийшло те, що спочатку вчора дрони пошкодили Воронеж-ДМ в Краснодарському краї, а за кілька годин потому, тобто в ніч на 24 травня цього року, було атаковано вузол супутникового зв’язку біля тимчасово окупованої Алушти.
“Тут доволі складно оцінити, що із цього було “ціллю №1″, оскільки обидва об’єкти для ворога буквально на вагу золота. Але це співпадіння могло просто виникнути в рамках системних зусиль Сил оборони України по ослабленню стратегічного потенціалу РФ”, – пишуть журналісти.
Видання нагадало, що в РФ заявляли про нібито близько 10 розміщених РЛС Воронеж, які між собою відрізняються лише діапазонами робочих частот. Та, яку українцям вдалося вразити, працювала в дециметровому діапазоні радіохвиль, і нібито була здатна вести одночасно до 500 повітряних цілей.
Також росіяни заявляли, що термін побудови такої РЛС міг становити близько 12-18 місяців, і на це могли б витратити близько 1,5 млрд рублів.
“Однак тут треба дивитися не тільки на формальний показник витрат, а й на фактичний термін введення в експлуатацію – наприклад, уражена біля Армавіра Воронеж-ДМ формально була запущена ще 2009 року”, – вказано у публікації.
При цьому в 2017 році вона перебувала на “дослідно-бойовому чергуванні”. Це означає, що Міноборони РФ вважало цю станцію “сирою”.
Нагадаємо, у квітні ЗМІ писали, що Україна могла перетнути одну з “червоних ліній” Росії для потенційного використання ядерної зброї. Тоді мова йшла про атаку дронів на загоризонтну РЛС 29Б6 Контейнер, яка знаходиться біля міста Ковилкіно у Мордовії. Ця система входить до системи розвідки та попередження про повітряно-космічний напад.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp