Україна

ДП “Антонов” збирається випускати безпілотні авіаційні комплекси за стандартами НАТО

ДП “Антонов” (Київ) опрацьовує проект створення у рамках військово-технічного співробітництва стратегічного ударного безпілотного авіаційного комплексу (БПАК), що відповідає стандартам НАТО, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу підприємства.

Як повідомив директор програм БПАК ДП “Антонов” Микола Воробйов під час VI Міжнародної конференції з проблемних питань координації військово-технічної та оборонно-промислової політики України у рамках XV Міжнародної спеціалізованої виставки “Зброя та безпека-2018” у середу в Києві, тематика безпілотних комплексів є одним із пріоритетних напрямів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт підприємства за нових умов.

Як уточнив М.Воробйов, окрім створення ДП “Антонов” в ініціативному порядку у рамках української оборонної промкооперації ТБПАК “Горлиця”, на сьогодні підприємство працює над створенням, згідно з техзавданням Міністерства оборони, стратегічного ударного БПАК у рамках ВТС максимальною злітною масою 6 тонн.

“Це дуже серйозний комплекс, самій Україні він не під силу”, – зауважив директор програм. Він додав: “У варіанті ВТС з іноземним замовником… за наявності портфеля замовлень – це можливо. У цьому напрямі ми сьогодні і працюємо разом з “Укрспецекспортом”.

“Дуже важливо, що цей комплекс створюється за натовським стандартом SATANAG4671 і зможе літати в цивільному повітряному просторі”, – зазначив він.

Як уточнив М.Воробйов, згідно з умовами опрацьовуваної кооперації, створення платформи і двигунів забезпечує українська сторона, за постачання частини обладнання відповідає іноземний партнер. На сьогодні з іноземним партнером уже погоджено обладнання для БПАК, уточнив він.

За даними розробника, розрахункове корисне навантаження нового ударного БПАК становить 1,4 тонни: передбачається можливість оснащення комплексу, зокрема, протитанковим та ракетно-бомбовим озброєнням. Розрахункова висота польоту – 12,2 км, тривалість польоту – 24 години.

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close