Україна

До Верховної Ради проходять 5 партій, а 65,8% українців вважають результати візиту Зеленського до США програшними, – західні соціологи

У разі позачергових парламентських виборів до нового складу українського парламенту пройшло б 5 партій. Про це йдеться в дослідженні, проведеному міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 24-28 вересня 2021 року, пише 112.tv.

За результатами опитування, відповіді респондентів на запитання “Як би ви проголосували, якщо вибори до Верховної Ради України проводилися цієї неділі?” розподілилися наступним чином: “Слуга народу” – 22,1%, “Опозиційна платформа – За життя” – 19,4%, “Європейська солідарність” – 18,6%, “Батьківщина” -12,2%, “Сила і Честь” – 5,1% (серед тих, хто візьме участь у голосуванні і визначився з вибором).

Як би ви проголосували, якщо вибори до Верховної Ради України проводилися цієї неділі? (серед тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився з вибором, %)

 

 

У блоці питань, присвячених ситуації з поширенням коронавірусу, були зафіксовані наступні тенденції: 75,5% респондентів вважають, що українська влада не готова до нової хвилі пандемії. Протилежної думки дотримуються тільки 15,9% респондентів. Також більшість опитаних (62,4%) впевнені в тому, що українська влада вчинила неправильно, відмовившись від можливості налагодити виробництво вакцини “Супутник V” в Україні:

Глава Всесвітньої організації здоров’я заявив про те, що на початку осені в світі почнеться нова хвиля пандемії коронавірусу. На вашу думку, чи готова до неї українська влада?

 

 

Ще наприкінці минулого року в України з’явилася можливість організувати виробництво вакцини “Супутник V” на підприємстві в Харкові. Ка ви вважаєте, чи правильно вчинила українська влада, відмовившись від такої пропозиції?

 

Оцінюючи недавній візит президента України Володимира Зеленського до США, більшість респондентів (72,3%) зазначили, що він не матиме будь-яких практичних вигод для України. Не погодилися з таким твердженням 16,4%. Також 65,8% опитаних побачили в результатах такого візиту програш української дипломатії, і тільки 18,4% назвали його “перемогою”.

На початку вересня президент України Володимир Зеленський провів низку зустрічей у США та зустрівся з президентом США Джо Байденом. На вашу думку, чи буде цей візит мати практичні вигоди для України?

 

Візит Зеленського до США-це перемога чи програш української дипломатії?

 

У питаннях, присвячених закриттю українських ЗМІ, спостерігається поступове збільшення кількості респондентів, які не підтримують припинення мовлення телеканалів “Ньюзван”, “Зік” і “112 Україна“, а також інтернет-видань “Країна.юа” і “Шарій.ні”. У порівнянні з попереднім опитуванням, частка таких відповідей зросла з 44,5% до 48,6%. Також більша кількість опитаних погодилася з тим, що закриття зазначених ЗМІ призведе до погіршення репутації української влади в світі (зростання з 55,2 до 57,7%).

Як особисто ви ставитеся до закриття опозиційних телевізійних каналів “Ньюзван”,” Зік “і” 112 Україна”, а також інтернет-видань “Страна” і “Шарій.нет”?

 

Закриття телеканалів “Ньюзван”, “ЗІК”, “112 Україна” і “Рерший незалежний”, а також видань “Страна” і “Шарій.нет” розкритикувала моніторингова місія ООН з прав людини, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, депутати Європейського парламенту, провідна організація із захисту прав журналістів Freedom House. На вашу думку, як це рішення вплине на репутацію української влади у світі?

 

У відповідях на питання, що стосуються справи голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, були зафіксовані наступні тенденції: порівняно з попереднім дослідженням зросла кількість респондентів, які вважають, що переслідування Віктора Медведчука з боку влади – це спроба відвернути увагу від реальних проблем в економіці і соціальній сфері (подальше зростання з 42,8% до 47,2%) або розправа з політичним опонентом, який може скласти основну конкуренцію президенту на виборах (зростання з 21,4% до 22,1%).

На вашу думку, переслідування Віктора Медведчука з боку влади – включаючи вибір запобіжного заходу і відмову в задоволенні апеляції) – це:

 

61,6% респондентів вважають, що найбільш справедливим результатом судового процесу над Віктором Медведчуком буде визнання його невинним і відновлення його у всіх правах (зростання з 60,4% до 61,6%):

Який результат судового процесу у справі Віктора Медведчука ви вважаєте найбільш справедливим?

 

Також збільшилася кількість опитаних, які вважають що судовий процес у справі Віктора Медведчука призведе до збільшення рейтингу Віктора Медведчука і партії “Опозиційна платформа – За життя” (зростання з 71,8% до 72,5%). Для порівняння, твердження про те, що ці події призведуть до збільшення рейтингу Володимира Зеленського і партії “Слуга народу”, підтримують тільки 10,1% опитаних.

На вашу думку, як судовий процес у справі Віктора Медведчука вплине на рейтинг влади і опозиційних до влади сил?

 

Опитування проводилося на всій території України, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей та Криму, міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 24-28 вересня 2021 року. Метод опитування-телефонні інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Загальна кількість респондентів-2,008 осіб. Ймовірна похибка-2,2%.

Back to top button