Україна

До Ради проходять п’ять партій, понад 60% вважають, що Медведчука повинні виправдати й відновити в його правах, – західні соціологи

У разі позачергових парламентських виборів до нового складу українського парламенту пройшло б 5 партій. Про це йдеться в дослідженні, проведеному міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 20-24 серпня 2021 року, пише 1News.

За результатами опитування, відповіді респондентів на запитання “Як би ви проголосували, якщо вибори до Верховної Ради України проводилися цієї неділі?” розподілилися наступним чином: “Слуга народу” – 21,1%, “Опозиційна платформа – За життя” – 19,3%, “Європейська солідарність” – 18,4%, “Батьківщина” -12,4%, “Сила і Честь” – 5,1% (серед тих, хто візьме участь у голосуванні і визначився з вибором).

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

У відповідях на питання, що стосуються справи голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, були зафіксовані наступні тенденції: порівняно з попереднім дослідженням зросла кількість респондентів, які вважають, що переслідування Віктора Медведчука з боку влади – це спроба відвернути увагу від реальних проблем в економіці і соціальній сфері (зростання з 41,3% до 42,8%) або розправа з політичним опонентом, який може скласти основну конкуренцію президенту на виборах (зростання з 21,1% до 21,4%).

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

38,5% опитаних заявили про те, що в результаті стеження за судовим процесом над Віктором Медведчуком їх ставлення до опозиційного політика покращилося (зростання з 37,4% до 38,5%):

 

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

Більше 60% респондентів вважають, що найбільш справедливим результатом судового процесу над Віктором Медведчуком буде визнання його невинним і відновлення його у всіх правах (зростання з 58,8% до 60,4%):

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

Також збільшилася кількість опитаних, які вважають що судовий процес у справі Віктора Медведчука призведе до збільшення рейтингу Віктора Медведчука і партії “опозиційна платформа – за життя” (зростання з 70,2% до 71,8%). Для порівняння, те що ці події призведуть до збільшення рейтингу Володимира Зеленського і партії “Слуга народу”, вважають тільки 10,5%:

 

Открытый источник

 

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

У блоці питань, присвячених конфлікту на Донбасі, були отримані наступні відповіді: 55,3% опитаних вважають, що найбільшою мірою інтересам України відповідає виконання Мінських угод. Також 69,6% заявили про те, що для відновлення миру і повернення Донбасу Володимир Зеленський повинен провести особисту зустріч з Володимиром Путіним (проти – тільки 16,1%). Ще 55,9% вважають, що для повернення Донбасу Володимир Зеленський повинен провести і особисту зустріч з керівництвом самопроголошених Донецької та Луганської республік.

 

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

Також 53,1% опитаних погодилися з тим, що заради досягнення миру на Донбасі Україна може піти на деякі поступки і не займати позицію, за якою врегулювання цього конфлікту має відбуватися виключно на умовах української сторони.

 

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

42,4% респондентів вважають, що Президент України і український уряд не роблять практично нічого для того щоб повернути мир на Донбас. Ще 47,2% вважають, що їхні зусилля в цьому питанні недостатні, і тільки 5,5% опитаних заявили, що президент і уряд роблять для цього “все можливе”.

 

Результати опитування. Фото: newsoneua.tv

Опитування проводилося на всій території України, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей та Криму, міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 20-24 серпня 2021 року. Метод опитування-телефонні інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Загальна кількість респондентів-2,020 осіб. Ймовірна похибка-2,2%.

Джерело: EU Today

Back to top button