Україна

До Інституту нацпам’яті передадуть архівні документи КДБ

Про це розповів голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на засіданні круглого столу в Укрінформі “Галузевому державному архіву Служби безпеки України 25 років: здобутки та перспективи”, передає 1NEWS.

Галузевий архів СБУ та всі матеріали комуністичних спецслужб з інших відомств будуть передані у спеціально створений архів Українського інституту національної пам’яті.

“Галузевий державний архів СБУ України зберігає основну масу документів комуністичних спецслужб. Найважливіше завдання на перспективу – сконцентрувати всі матеріали комуністичних спецслужб у спеціально створений архів Українського інституту національної пам’яті. Щоб доступ до цих документів став незворотнім, щоб не залежав від політичних ситуацій, було прийнято рішення про створення такого архіву”, – сказав він.

В’ятрович зауважив, що вже зроблено багато незворотних кроків і найближчим часом відбудеться перевезення цих матеріалів.

За його словами, в архіві СБУ на сьогодні документи комуністичних спецслужб збереглися найкраще, адже уникли знищень і втрат, які мали місце в інших посткомуністичних країнах.

“Але збереження матеріалів це тільки одна із функції. Інша функція — організація доступу до нього. І за 25 років були різні етапи…то він (архів – ред.) відкривався, то знову закривався. Ці коливання відображали життя країни”, – зауважив він і додав, що в новостворений архів будуть перевезені не лише матеріали з СБУ, а й інших відомств — МВС, Служби зовнішньої розвідки.

В’ятрович висловив упевненість, що українським і західним науковцям буде зручніше користуватись цими матеріалами і відкривати історію цілого посткомуністичного простору.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close