Україна

До бази поліції внесли понад 50 тисяч українців, які мають бути на самоізоляції

Про це розповів глава Нацполіціі Ігор Клименко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, передає 1NEWS.

Поліція проводить роз’яснювальну роботу та контролює місця перебування українців, які перебувають на самоізоляції.

За його словами, поліція наразі забезпечує охорону 74 закладів – і медичних, і місць обсервації.

Клименко каже, що проблеми, які спочатку виникли з обсервацією людей, які повернулися з-за кордону, були викликані неналежною організацією.

“Тоді постанову Кабміну тільки прийняли, людям ще не встигли нічого пояснити, поліція пояснювала вже по ходу”, – сказав він.

Клименко підкреслив, що всіх тих, хто втекли з місць обсервації, а таких, за його словами, було небагато, повернули назад.

“Зараз приймаються рішення про примусову обсервації всіх громадян, які заїжджають на територію України”, – сказав глава Нацполіціі.

Він повідомив, що всього в Україні визначено понад 250 місць обсервації. “Зараз визначаються місця примусової обсервації для громадян, які повертаються з-за кордону”, – сказав Клименко.

Він уточнив що зараз в Україну повертається вже набагато менше людей, ніж спочатку карантину, коли тільки за добу прибувало до країни 24-26 тис. українців і іноземців.

“На прикордонному контролі у цих людей брали згоду на 14-денну самоізоляцію, їх дані вносилися в інформаційний портал Нацполіціі. На сьогодні більш як 50 тис. осіб знаходяться у цій базі даних. Тобто, кожен поліцейський за допомогою планшета може перевірити кожного громадянина, чи знаходиться він у тому місці, яке вказав в інформаційному повідомленні”, – розповів глава Нацполіціі.

При цьому він звернув увагу, що поліцейські по телефону спілкуються з українцями на самоізоляції, пояснюючи необхідність таких заходів заради збереження їхнього власного здоров’я і здоров’я оточуючих. “Зараз набагато легше (переконати в необхідності самоізоляції – ред.), вже є розуміння ситуації і в усьому світі, і в Україні. Більшість громадян розуміють, що ця біда вже на нашій території”, – підсумував Клименко.

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button