Україна

«Дніпроазот» повністю зупинив роботу

На Дніпропетровщині на невизначений час зупинив роботу потужний хімічний завод АТ “Дніпроазот” у Кам’янському, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу підприємства.

За інформацією голови правління підприємства Сергія Сідорова, завод, який упродовж 80 років був провідним постачальником мінеральних добрив і виробником дезінфектантів для питної води в Україні, був вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і становить близько 80% у вартості продукції підприємства.

Як розповів Сідоров, упродовж двох місяців підприємство здійснювало капітальний ремонт і модернізацію своїх агрегатів, але в червні не змогло запуститись.

“Для виробництва аміаку потрібен газ, у собівартості він складає понад 80%. Але через ціну на газ у нас економічна ситуація не дозволяє включити агрегати, тому правлінням було ухвалене рішення про те, що ми йдемо в простій. Підприємство зупинене повністю, все відключене”, – повідомив керівник “Дніпроазоту” і розповів про наслідки.

“Ми не випускаємо продукцію для аграріїв, це перше. По-друге, ми не випускаємо продукцію таку, як хлор, гіпохлорид, соляну кислоту, соду каустичну. Ми є єдиним виробником хлору в Україні, відповідно наші споживачі не отримають хлору, а це в першу чергу водоканали. І соціальна проблема для міста: ми друге містоутворююче підприємство Кам’янського, відповідно до бюджету не надійдуть певні кошти, плюс ми є учасниками всіх соціальних програм в місті та наше підприємство опалює своєю ТЕС третину міста”, – розповів Радіо Свобода керівник підприємства.

За його словами, підприємство сподівається на створення урядової робочої групи задля вирішення проблеми.

“Без втручання уряду підприємству не обійтись. У першу чергу, звичайно, треба розглянути ціну на газ для підприємств хімічної галузі. Якщо в найкоротші терміни питання не буде вирішене, підприємство буде законсервоване зі звільненням персоналу в чотири тисячі осіб. Запустити його знову вже буде неможливо”, – сказав Сідоров.

АТ “Дніпроазот” є одним з найбільших підприємств хімічної промисловості України, єдиним підприємством в Україні з виробництва рідкого хлору, який застосовується для стерилізації питної води і очищення стічних вод.

Нагадаємо, агрохімічна компанія Grossdorf відкрила в Черкаській області виробництво мінеральних добрив загальною потужністю 35-50 тис. Тонн на рік. В майбутньому планується наростити в три рази потужність – до 100-150 тис. тонн.

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close