Україна

Для вступу до університетів англійську мову зроблять обов’язковою

Міністерство освіти та науки створило концепцію розвитку англійської мови в університетах. Так, рівень знання англійської B1 стане обов’язковим у 2023 році для вступу абітурієнтів до ВНЗ, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу МОН.

Вимога обов’язкової англійської для студентів бакалаврату буде введена незалежно від спеціальності.

Абітурієнти будуть повинні засвоїти іноземну мову на рівні В1 +, якщо вони хочуть отримати диплом. Для старших рівнів – магістри і доктори філософії – обов’язковим буде рівень В2.

За словами міністерки МОН Лілії Гриневич, у цьому сучасному світі з науковими відносинами в різних сферах, всі говорять між собою англійською мовою. “Тому зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. І сьогодні, коли ми дивимося на Україну, то наша країна за рівнем знання англійської мови знаходиться на 28 місці з 32. Ми втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови”, – додала вона.

Проте, якщо абітурієнт знає англійську на рівні нижче В1, це не позбавить його права брати участь в конкурсі на вступ до вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року мають пройти мовні курси для досягнення рівня В1.

Які предмети зараз є обов’язковими для вступу? 

  • Українська мова і література,
  • Математика або Історія України (на вибір),
  • Ще один предмет з переліку: історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

 

Останні новини

Back to top button