Україна

Для кандидатів на місцевих виборах відмінили довідку про несудимість

Верховна Рада скасувала довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах. За відповідний законопроект №3995 проголосували 325 нардепів, повідомляє 1News.

. Праворуч депутат від “Слуги народу” Роман Іванісов, якого було засуджено за групове згвалтування і який приховував цю інформацію. Він залишається нардепом попри цей факт. Фото 1News

Аргументацією на відміну такої довідки вказано те, що надають її протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту.

«Зазначений строк може суттєво перешкодити кандидатам у депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах, що, у свою чергу, є обмеженням реалізації пасивного виборчого права», – підкреслюється у пояснювальній записці.

В той же час депутат від «Слуги народу» Віталій Безгін на своїй сторінці у Facebook написав, що відмінили саму довідку, однак особа, яка має судимість, все одно не може бути кандидатом у депутати.

«Сенс у необов’язковості документу, який надає кандидат, а держава нехай перевіряє (відсутність судимості – ред.)», – пише Безгін.

В той же час депутат не пояснив, хто саме і на якому етапі буде перевіряти відсутність судимості у кандидата.

В коментарях до допису нардепа ймовірні кандидати на місцевих виборах висловили невдоволення, що зміни вносяться посеред виборчого процесу, адже партії вже провели з`їзди і більшість кандидатів вже підготували необхідні документи.

На це Безгін відреагував: «Краще пізно, ніж ніколи».

Довідку про несудимість для всіх кандидатів СКАСОВАНО!

Опубліковано Vitalik Bezgin Вівторок, 15 вересня 2020 р.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія вже офіційно розпочала реєстрацію кандидатів на місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

Додамо, восени 2019 року стало відомо, що народний депутат від “Слуги народу” Роман Іванісов (на фото праворуч – ред.) був засуджений за групове згвалтування і приховав цю інформацію.

Згодом Генпрокуратура підтвердила наявність судимості у нардепа.

Іванісова виключили з фракції “Слуга народу”, однак він залишається народний депутатом України.

Back to top button