Україна

Десятки країн підписали Декларацію щодо Голодомору


Десятки країн підписали Декларацію щодо Голодомору

Кількість країн-підписів різко зросла в порівнянні з попереднім таким документом у 2018 році.

Україна ініціювала в ООН Декларацію до 90-х роковин Голодомору. Її підписали 55 держав-членів ООН. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

У документі наголошується, що “Голодомор є національною трагедією українського народу, яка забрала мільйони невинних життів і була спричинена жорстокими діями та політикою тоталітарного режиму”.

Декларація закликає вшанувати пам’ять жертв “штучно викликаного смертельного голоду, який забрав життя мільйонів українців, включаючи представників інших національностей, які тоді проживали в Україні”, засуджує жорстоку політику сталінського режиму, підтверджує зобов’язання всіх держав-членів щодо подолання голоду, закріплене в рішеннях Генасамблеї ООН у вересні 2023 року.

За словами Кулеби, увага до Голодомору в ООН зростає, а кількість підписів різко зросла в порівнянні з попереднім таким документом у 2018 році. 

“Жахи Голодомору мають служити чітким нагадуванням нинішнім і майбутнім поколінням про необхідність запобігання подібним звірствам і спробам використання продовольства як зброї, які є одними з ключових складових російської агресії проти України”, – наголосив Кулеба.

Декларацію підписали, зокрема, країни Євросоюзу, Азербайджан, Австралія, Боснія і Герцеговина, Гватемала, Чилі, Японія, Південна Корея, Велика Британія, США, Уругвай, Коста-Рика, Маршаллові острови та Палау.

Нагадаємо, за даними опитування, Голодомор геноцидом українського народу вважають 92% українців.

Це визнають також десятки країн світу, серед яких Італія, Хорватія, Словаччина, Нідерланди, США, Франція, Ісландія, Бельгія, Німеччина та інші.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsAppПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button