Україна

Держпідприємства зобов’язали віддавати 90% прибутку в бюджет

Кабінет міністрів підвищив частку прибутку, яку державні підприємства та їх об’єднання мають перераховувати до бюджету, з 75% до 90%. Це рішення було ухвалене на засіданні уряду, а проект відповідної постанови є у розпорядженні Укрінформу, передає 1NEWS.

У проекті постанови зазначається, що уряд своїм рішенням змінює порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, збільшуючи розмір відрахування з 75% до 90%.

Передбачається, що загальна сума таких відрахувань становитиме близько 15,4 млрд грн.

Також своїм рішенням уряд скасував пільги щодо сплати до бюджету частини чистого прибутку та дивідендів для таких суб’єктів:

– Адміністрація морських портів України;

– державні підприємства, установи та організації, які входять до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі і здійснюють діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності;

– державні і казенні, унітарні протезно-ортопедичні підприємства, які віднесені до сфери управління Міністерства соціальної політики;

– Міжнародний аеропорт “Бориспіль”;

– ДП “Національний центр Олександра Довженка” і Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”.

Під час ухвалення постанови Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що уряд також визначив механізм, який дозволить через бізнес-планування знижувати відрахування для конкретних підприємств, щоб вони могли впроваджувати свої інвестиційні програми.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close