Україна

Державна фіскальна служба посилює контроль за виробництвом тютюнових виробів

Представники Державної фіскальної служби та бізнесу домовилися виробити спільну позицію щодо запровадження електронної системи контролю за виробництвом тютюнових виробів.

Про це повідомляє прес-служба відомства за результатами зустрічі  в. о. голови ДФС Мирослава Продана з учасниками ринку, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

“Державна фіскальна служба активізувала переговорний процес з учасниками тютюнового ринку щодо запровадження електронної системи контролю за виробництвом та обігом сигарет. Це – дієвий спосіб упередження появи на ринку фальсифікованої продукції, що і обговорили виробники тютюнових виробів на зустрічі з в. о. голови ДФС Проданом”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначили представники бізнесу, кожен великий виробник на підприємстві має свою систему контролю, яка передбачає можливість відслідковування шляху пачки сигарет від виробника до кінцевого споживача (track&trace) за допомогою унікального ідентифікатора.

Електронна акцизна марка, на їх думку, має працювати аналогічно.

“На сьогодні є кілька варіантів того, якою має бути електронна акцизна марка, як працюватиме ця система. На мою думку, необхідно обрати один варіант, доопрацювати його з урахуванням інтересів держави і бізнесу та передавати на розгляд  законотворцям”, – зазначив Продан.

Представники ДФС та бізнесу домовилися про вироблення спільної позиції з цього питання.

Як повідомлялося, загальний обсяг ринку сигарет в Україні за 2017 рік скоротився на 8,2% – до 67,1 млрд шт. переважно за рахунок впливу зростання цін і збільшення незаконної торгівлі.

Нагадаємо, вартість пачки сигарет в Україні зросте на 4-5 гривень у 2018 році в результаті зростання акцизів на 29,7%.

Як повідомлялося, акциз на сигарети з специфічною ставкою в 2018 році зросте на 29,7% – до 577,98 грн за 1 тис. штук без підвищення адвалорної ставки (12%).

Вжитими правками до Податкового кодексу передбачається поступове – до 2025 року – підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного зобов’язання, а саме: в 2018 році – на 29,7%, в наступні роки – на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1 тис. шт.

Останні новини

Back to top button