Україна

Депутати поспіхом прийняли закон про імпічмент Президента

Верховна рада України підтримала за основу та в цілому законопроект «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)». В цілому за проект Закону, ініціатором якого є Володимир Зеленський, проголосувало 245 народних депутатів (244 зі «Слуги народу»).

Проти висловились 73 депутати, 555 – утримались, а 31 – не голосував.

Зі «Слуги народу» не голосували депутати Олександр Дубінський, Олег Дунда, Ольга Саладуха та Анна Скороход.

Видання «РБК-Україна» пише, що спочатку парламентарії прийняли документ за основу 337-ма голосами. Потім глава парламенту Дмитро Разумков озвучив пропозицію голосувати закон у цілому. Профільний комітет також виступив на підтримку прийняття документа в цілому.

«Усі зауваження були розглянуті на комітеті. Ті з них, що вартували уваги, були враховані, у зв’язку з чим пропоную визнати законопроект таким, що не потребує доопрацювання, підтримати та проголосувати», – передає пряму мову голови профільного комітету Андрія Клочка “Українська правда“.

При цьому фракція «Батьківщина» просила дати хоча б 5 днів на внесення поправок.

Депутата від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко назвала Верховну Раду через поспішне голосування «зеленим принтером та ксероксом». «Ви порушили дуже грубо регламент. Ви просто принижуєте саму роль парламенту. Ви перекреслили право кожного депутата подати поправки. Якщо ви і далі сьогодні так голосуватимете, то парламенту просто не існує. Це не просто зелений принтер і ксерокс – це просто приставки до зеленої кнопки мікрофона», – зазначила вона.

Суть закону

Проект визначає порядок дострокового припинення повноважень президента України у разі усунення з поста в порядку імпічменту.

Пропонується передбачити, що процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів України від конституційного складу ВР.

Для повного, всебічного та неупередженого розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть депутати ВР (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

При цьому захист прав, свобод і законних інтересів глави держави у процедурі імпічменту забезпечуватимуть захисники глави держави.

Спеціальна тимчасова слідча комісія готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину.

Планується, що пленарне засідання Ради, на якому розглядатимуться вказані висновки і пропозиції, буде відкритим (за винятком випадків, коли висновки і пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю).

Після прийняття рішення про звинувачення глави держави парламент звертатиметься до КСУ (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента України з поста в порядку імпічменту) та Верховного суду (для одержання висновку про те, що діяння, у яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

При цьому рішення про усунення глави держави з поста в порядку імпічменту прийматиметься лише у разі, якщо висновки КСУ та Верховного суду засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.

Відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу ВР, а у разі неприйняття парламентом постанови про усунення глави держави головуючий від імені парламенту вибачиться перед президентом України.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close