Україна

Депутату Верховної Ради повідомили про підозру: продавав квартири, ухиляючись від сплати податків

Народному депутату України повідомлено про підозру в ухиленні від сплати податків на понад 97 млн грн. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, повідомляє 1News.

«За моїм дорученням прокурори повідомили про підозру народному депутатові України в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України)», – зазначила Генпрокурор.

Слідством встановлено, що підозрюваний розпочав у 2012 році господарську діяльність щодо будівництва у с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка на Київщині багатоквартирних житлових будинків задля отримання прибутку від подальшого продажу квартир та нежитлових приміщень в них. При цьому реєстрації в якості суб’єкта господарської діяльності у формі фізичної особи-підприємця чи юридичної особи не здійснив.

Після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на 1221 об’єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним через довіреність особа продавала нерухомість та передала йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій.

Доходи від реалізації квартир та нежитлових приміщень підозрюваний декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.

«Попередньо, за даними експертизи, таким чином народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн.», – зауважила Ірина Венедіктова.

Ім’я депутата Генпрокурор не назвала, але опублікувала його фото із «прикритим» обличчям. У коментарях дописувачі впізнали у депутаті Віктора М’ялика, який входить до депутатської групи «За майбутнє».

Згідно з його деклараціями, тільки у 2021 році він провів 14 операцій з нерухомістю, в яких вказав отриманий прибуток від продажу нерухомого майна або ж від здачі його в оренду.

В щорічній декларації М’ялика за 2019 рік вказана величезна кількість квартир, саме у Петропавлівській та Софіївській Борщагівці.

Останні новини

Back to top button