Україна

Депутатка від «Слуги народу» хоче стати суддею Конституційного суду

Депутатка від «Слуги народу» і заступниця голови парламентського комітету з питань правової політики Ольга Совгиря підтвердила свій намір брати участь у конкурсі на вакантну посаду судді Конституційного суду за квотою Верховної Ради, повідомляє Радіо «Свобода».

«Бажання взяти участь у конкурсі у мене є. Я буду подавати свою кандидатуру. Думаю, що зроблю це найближчим часом», – розповіла вона.

Раніше про намір висунути Ольгу Совгирю як кандидатку від «Слуги народу» на вакантну посаду судді Конституційного суду за квотою Верховної Ради заявляли перший заступник голови фракції Олексанр Корнієнко, а також представник президента в Конституційному суді, «слуга народу» Федір Веніславський.

«Якщо вона вирішить подавати свою кандидатуру і запропонує фракції, то, я думаю, що фракція підтримає її точно, тому що вона – абсолютний авторитет із точки зору конституційного судочинства і з точки зору конституціоналіста. У фракції до неї всі звертаються за порадами, і вона дає свої рекомендації та виступає на фракціях… Тому, якщо вона вирішить брати участь, я думаю, що це дуже підсилить Конституційний суд і буде дуже позитивним моментом», – розповів Веніславський.

За його словами, нині народні депутати зі «Слуги народу» усіляко мотивують Совгирю долучитися до участі у конкурсі на посаду судді КСУ.

«Її просто всі штовхають, що «Ти будеш гарним суддею». А далі рішення за нею, але фракція її точно підтримує. Я бачу це зараз навіть по листуванню членів фракції в чаті», – розповів він.

При цьому Веніславський додавав, що знає ще як мінімум двох «слуг народу», які не проти поборотися за крісло судді Конституційного суду, однак їхніх прізвищ озвучити на камеру не захотів.

«Виявляли бажання інші правознавці. Я думаю, що це питання вирішиться вже на фракції… Думаю, що деякі фахівці в галузі конституційного права чи в галузі права загалом, коли побачать рівень підтримки інших кандидатів, то вони, можливо, переглянуть свою позицію бути суддями. Я знаю прізвища народних депутатів, хто хотів бути від нашої фракції, але я не думаю, що їх потрібно зараз називати», – пояснив Веніславський тоді та додав, що сам він ставати суддею Конституційного суду поки що не має наміру, адже це «не відповідає його темпераменту».

Верховна Рада 6 листопада не змогла призначити суддів Конституційного суду України за своєю квотою.

Того дня на засіданні встигли розглянути лише кандидатури чотирьох претендентів на одну із двох вакантних посад. У результаті жоден із них не знайшов достатньої підтримки, а відтак на цю посаду будуть проводити повторний конкурс, у якому і може взяти участь Ольга Совгиря.

Совгиря пройшла до Верховної Ради на списком «Слуги народу», балотувалась під №122. На момент обрання була викладачкою кафедри конституційного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Останні новини

Back to top button