Україна

Депутатів зобов’яжуть користуватись єдиною електронною карткою

У Верховній Раді буде введена єдина електронна карта для народних депутатів. Про це під час засідання погоджувальної ради заявив голова ВР Андрій Парубій, передає «РБК Україна».

«Під час наради ми домовилися про запровадження єдиної електронної карти для народних депутатів, яка б працювала і на вхід у зал Верховної ради і для голосування в комітетах», – заявив Парубій.

За його словами, введення єдиної електронної карти для нардепів вирішить питання реєстрації і персональних голосувань парламентарів.

«Ми домовилися, що починаємо технічну підготовку для врегулювання цього питання, щоб наступне скликання вже могло працювати по тій системі – як працює сучасний европейський парламент, а ми могли тестувати дану програму. Я надав доручення апарату Верховної ради про підготовку технічних умов для того, щоб єдина електронна карта могла працювати», – розповів Парубій.

Голова Ради заявив, що в четвер депутати також планують розглянути в першому читанні два законопроекти щодо зміни кількості парламентських комітетів.

«Четвер ми починаємо з законопроектів щодо реформи парламенту. Зокрема з двох законопроектів щодо кількості комітетів і розподілу комітетів за принципом Дьонте. Пропонується, щоб ми цей блок реформ парламенту був першим в четвер, і ми з нього почали. Ми можемо вийти на позитивне рішення і прийняти в першому читанні ці два закони», – додав Парубій.

Нагадаємо, згідно з Регламентом Верховної Ради голосування народних депутатів повинно відбуватись виключно персонально. Однак, випадки голосування одразу за декількох депутатів зустрічаються майже кожного пленарного дня. При цьому депутати уникають відповідальності за неперсональні голосування, не зважаючи на постійне нагадування громадських організацій про незаконність таких дій.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close