Україна

Депутатам-прогульникам урізатимуть заробітну плату

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає позбавлення виплат для народних депутатів, які без поважних причин пропускатимуть засідання парламенту та комітетів, а також не голосуватимуть за законопроекти. За законопроект №1035-2 проголосували 265 народних депутатів.

фото 1News

«Якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях або у більш як 50% засідань комітету, до складу якого його обрано, такому народному депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць», – говориться у законі.

Розпорядження про припинення виплат видає голова Верховної Ради за рішенням комітету з питань депутатської етики.

Підставою для нарахування нардепу заробітної плати є дані його участі у не менш як 70% голосувань Верховної Ради на кожному пленарному засіданні.

Облік участі народного депутата у голосуванні при прийнятті рішень Верховної Ради здійснюється за допомогою електронної системи, а дані такого обліку оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на офіційному веб-сайті Верховної Ради та на особистій сторінці народного депутата, розміщеній на офіційному веб-сайті Верховної Ради.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

В той же час колишній народний депутат Леонід Ємець назвав рішення депутатів «законом ні про що».

«А вам приємно коли вас тримають за ідіотів? Фракція «Слуга Народу» прийняла закон щоб не виплачувати депутатам прогульникам депутатські кошти. Якщо пропустив більше 30 відсотків засідань і 50 % комітетів. Закон взагалі ні про що», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Ємець додав, що штрафів депутати не бояться.

«І не для депутатів цей закон приймали, а для тих хто готовий цю фікцію «зхавати». Бо якщо хотіли б реально побороти прогули, є інший спосіб – карати виправними роботами», – додав він.

Ємець зазначає, що особистого досвіду знає: коли депутат забирає зарплату і депутатські кошти з бухгалтерії, він розписується в книзі. Якщо не забрав — ця графа переноситься на наступний місяць.

«Так от, я на власні очі бачив по декілька сторінок неотриманих зарплат з одним прізвищем. І таких багато. Їх ви штрафами залякати хочете? Не смішіть», – написав Леонід Ємець.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close