СвітУкраїна

Денисова: Романа Сущенка помістили до карцеру

Українського журналіста Романа Сущенка, якого незаконно утримують у російській в’язниці, помістили до карцеру. Про це повідомляє Уповноважений з прав людини Верховної ради Людмила Денисова на своїй сторінці у Фейсбуці, пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

«Маю невтішну інформацію щодо Романа Сущенка, який вже третій Новий рік проведе у російській колонії. Його дружина повідомила, що Романа помістили до карцеру та відверто знущаються з нього. Співробітники колонії примушують Романа прокидатися раніше усіх в’язнів – о 5 ранку та вилучають постільні речі», – зазначила Денисова.

За її словами, вона звернулася до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової з вимогою негайно з’ясувати підстави поміщення Романа до карцеру та здійснити необхідні дії щодо відновлення порушених прав українця.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року у Москві затримали власкора Укрінформу Романа Сущенка, куди він прибув з приватною поїздкою. Його звинувачують у шпигунстві.

В Укрінформі затримання журналіста назвали спланованою провокацією.

Заарештованого у Москві українського журналіста звинуватили у шпигунстві.

4 червня 2018 Мосміськсуд оголосив вирок Сущенку – 12 років колонії суворого режиму.

Україна, у свою чергу, вимагає негайного звільнення затриманого в РФ українського журналіста та відповідної реакції від ОБСЄ, РЄ й інших структур.

Back to top button