Україна

Декларації співробітників правоохоронних та антикорупційних органів хочуть засекретити

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується засекретити декларації про доходи працівників правоохоронних органів. Авторами законопроекту є колектив депутатів: Ігор Попов (Радикальна партія), Юрій Буглак (БПП), Костянтин Матейченко (Народний фронт), Юрій Тимошенко (Народний фронт), Ігор Артюшенко (БПП) та Антон Геращенко (Народний фронт).

 

Зокрема законопроектом пропонується встановити особливий порядок подання щорічних декларацій про доходи особами, які за посадами, що вони займають, належать до кадрового складу:

  • Служби зовнішньої розвідки України;
  • розвідувального органу Міністерства оборони України;
  • розвідувального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

Також особливий порядок подання декларацій пропонується ввести для осіб, які займають посади негласних штатних працівників (співробітників) підрозділів (формувань) Національної поліції, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, управління державної охорони, органу доходів і зборів, органів і установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, Національного антикорупційного бюро України, що здійснюють оперативно-розшукову, контррозвідувальну діяльність.

«Контроль здійснюється уповноваженими особами відповідних підрозділів органу, в якому працює суб’єкт декларування, відповідно до методичних рекомендацій, затверджених Національним агентством. Повна перевірка таких декларацій проводиться уповноваженим підрозділом Національного агентства після рішення керівника відповідного державного органу про зміну ступеня секретності та скасування рішення про віднесення інформації щодо такої особи до державної таємниці», – пропонують автори.

Окрім того законопроектом уточнюються додаткові заходи здійснення фінансового контролю та визначається перелік категорій осіб щодо яких передбачені особливості здійснення заходів фінансового контролю.

«Для зберігання останньої декларації в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлюється термін 15 років замість безстрокового зберігання», – додають автори.

Як вказується у пояснювальній записці до проекту закону, він має на меті «сприяти захисту державної таємниці та інформації щодо вказаних осіб».

Нагадаємо, на сьогодні всі чиновники повинні заповнювати електронні декларації, де вказувати свої доходи, видатки, нерухомість, майно та цінні речі. Відомо, що декларації керівного складу СБУ зараз мають статус секретності.

Окрім того, в квітні 2018 року стало відомо, що глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв і члени правління державної компанії не надавали за місцем роботи декларації про доходи за попередній рік. В компанії зазначили, що в даному випадку не відбулося будь-яких порушень, оскільки чинне законодавство не вимагає від членів правління НАК “Нафтогаз України” обов’язкового декларування своїх доходів і майна.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close