Україна

ДБР завітало на виставку Порошенка: повістку вручили його дружині

Представники Державного бюро розслідувань приїхали до музею Івана Гончара, де було відкрито виставку картин з приватної колекції Петра і Марини Порошенків. Зокрема слідчі прибули до музею, аби передати п`ятому президенту України повістку.

Однак, повістку вручали дружині Порошека Марині, адже самого Петра Олексійовича вже не було на виставці.

Нагадаємо, раніше в Державному бюро розслідувань повідомили, що направили Петру Порошенку повістку на допит у відповідності із законом. Про це повідомив представник ДБР, заступник керівника управління з досудових розслідувань Микола Арманов.

За його словами, повістки направлені за місцем роботи, реєстрації та фактичного проживання. Рішення про подальші дії буде приймати слідчий.

На сьогодні ж був запланований допит Порошенка.

В той же час сьогодні Петро Порошенко разом із дружиною відкривав виставку картин митців з українським корінням із родинної колекції.

«Після завершення карантину десятки тисяч шанувальників мистецтва матимуть можливість ознайомитися із найкращими зразками світового мистецтва із нашої колекції, яку ми дбайливо збирали. Це було задовго до війни, ми хотіли повернути Україні й українському народу те, що українцям належить по праву. Вдячний Марині за ідею та чудовому музею Гончара, який прийняв колекцію», – написав на своїй сторінці Порошенко.

Також він з гумором віддячив тим, «хто прискорив відкриття цієї виставки: фактичному керівникові ДБР адвокату Януковича пану Бабікову, куратору правоохоронних органів в Офісі президента адвокату Єфремова пану Смирнову, усій потужній команді Генеральної прокуратури України на чолі із Генеральним прокурором пані Венедіктовою. Особливі слова подяки Військовій прокуратурі, бо лише вони наважилися внести відверто брехливу інформацію до єдиного реєстру розслідувань, департаменту ДБР із розслідування злочинів серед військовослужбовців, які це підписали».

«На цій виставці для відвідувачів найважливішим будуть картини, а для перелічених мною установ — документи, де містяться оригінали митних декларацій 43 картин, їх перелік і платіжні доручення на оплату, які були зроблені із мого особистого рахунку після сплати усіх податків державі. Так само і в митному оформленні усе було зроблено у чіткій відповідності до законодавства», – додав колишній президент.

«Хочу вибачитися за те, що ми розчарували тих, хто намагався склепати чергову кримінальну справу. Порушивши кільканадцять кримінальних справ, які стосуються часу мого перебування на посаді президента України, за більш ніж рік роботи, їм нічого не вдалося знайти. Cьогодні вони пішли далі, намагаючись знайти щось проти мене десятирічної, тринадцятирічної, двадцятирічної давності. Сьогодні і ця спроба зазнала поразки. Картини ввезені законно. І я не зобов’язаний зберігати оригінали декларацій, хоча вони були: для цього достатньо було подивитися у базу даних митної служби і не намагатися оббрехати у своїх відосиках лідера опозиції. Замість цього вдалося лише облити брудом самі правоохоронні органи», – зазначив Порошенко.

Адвокат лідера “Європейської Солідарності” Ігор Головань в коментарі телеканалу “Прямий“, коментуючи візит співробітників ДБР до музею, назвав його “політичним переслідуванням”.

Він розповів, що з’явившись у музей Івана Гончара, представники ДБР відмовлялись показувати свої посвідчення і пред’являти будь-які документи, які б свідчили б про законність їхніх дій. Крім того, слідчі ДБР грубо порушили закон, не пропускаючи не тільки адвоката, алей народного депутата, який відповідно до свого статусу мав незаперечне право проконтролювати дії силовиків.

Коли у них почали вимагати документи, представники ДБР втекли з музею, але згодом повернулись у супроводі спецназу ДБР. Наразі вони сидять в автомобілях біля музею і наразі чогось чекають.

“Тут вже очевидно, що ці кримінальні провадження реєструються виключно спрямовані проти Пера Порошенка. В таким умовах викликати його як свідка – є абсолютно незаконним і не відповідає конституційному принципу верховенства права. Займатися цими безкінечними шоу, викликаючи безкінечно особу як свідка – це протиправно, і ми цього не дозволимо. Нічого іншого, крім як дошкуляти викликами як свідка ДБР пред’явити лідеру основної опозиційної сили (Петру Порошенку – ред.) зараз не може”, – зазначив Головань.

За його словами, Державне бюро розслідувань перетворилось у збіговисько брехливих правопорушників, які безсоромно виконують замовлення на політичне переслідування.

“На політичні переслідування сил, засобів і ресурсів ДБР не шкодує. Останнім часом ДБР тільки те і робить, що порушує закон і права громадян”, – наголосив адвокат.

Головань додав, що як адвокат займається притягненням усіх причетних до порушення закону силовиків до відповідальності, але за такого їхнього покровителя як особисто президент України Володимир Зеленський, це не просто.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close