Україна

ДБР провело обшуки у Юрія Бірюкова

Державне бюро розслідувань підозрює керівництво Міністерства оборони у закупівлі військового майна за завищеними цінами, зокрема бронежилети, які до того ще й прострілюються, і намети, непридатні до вжитку.

У волонтера і громадського діяча Юрія Бірюкова, який був радником п’ятого президента України Петра Порошенка, провели обшуки.

Про це повідомляє 1NEWS.

Партія «Європейська Солідарність» розцінює дії ДБР щодо захисників України як спробу дискредитації колишнього і нинішнього командування однієї з найкращих частин Збройних Сил України та намаганням послаблення її боєздатності. Принагідно обурює факт, що ексзаступник глави Адміністрації президента Януковича і друг олігарха Ігоря Коломойського Андрій Портнов відверто заявляє, що він є одним з ініціаторів даних обшуків, здійснених в українських волонтерів та військових”, – йдеться у заяві.

«Європейська Солідарність» вважає, що реваншисти уже не приховують: вони мають безпосередній вплив на нову владу та контролюють правоохоронні органи. Крім того, оскільки колишній командир 95-ї бригади Герой України Михайло Забродський, як і Юрій Бірюков, входить до передвиборчого списку партії, ми розцінюємо сьогоднішні обшуки також як демонстраційно-показовий тиск на «Європейську Солідарність».

Там підкреслили, що Бірюков – один із перших волонтерів, який із перших днів російської агресії допомагав Збройним силам України. Його організація “Крила Фенікса” врятувала життя сотням українських військових, забезпечуючи їх бронежилетами та касками.

“Він ніколи не був матеріально-відповідальним посадовцем, але його дії зупинили корупційні схеми і суттєво покращили забезпечення армії, що стала на захист країни. І зараз Юрія Бірюкова намагаються безпідставно звинуватити у зворотному. Ті, хто були учасниками тих подій, а не ховалися в тилу, знають, що саме волонтери забезпечували захистом добровольців і Збройні сили України. Бо армія на той час була практично знищена посадовцями Віктора Януковича, які зараз переховуються у Москві”, – зауважили у політсилі.

Зазначається також, що “Європейська солідарність” розцінює обшуки у Бірюкова як частину реваншу, як спробу розправи над тими, хто в перших рядах допомагав ЗСУ протистояти путінській агресії.

Державне бюро розслідувань підозрює керівництво Міністерства оборони у закупівлі військового майна за завищеними цінами, зокрема бронежилети, які до того ще й прострілюються, і намети, непридатні до вжитку.

Зокрема 40 обшуків були проведені у посадових осіб Міноборони, в тому числі з керівного складу, зокрема службових осіб комерційних структур, а також інші особи, які можуть бути обізнані із закупівлями.

Попередня загальна сума збитків держави склала 100 млн грн.

Крім того, за завищеними цінами МОУ закуповувало і формений одяг.

Слідство по цій справі тривало два місяці, втім оперативно-розшукові дії здійснюються вже протягом року.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close