Україна

ДБР наклало арешт на картини Порошенка

У четвер, 28 травня, в Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” прийшли представники Державного бюро розслідувань, щоб заарештувати картини з колекції екс-президента Петра Порошенка, виставка якої відкрилася 26 травня, після того, як співробітники ДБР провели її огляд і фіксацію колекції напередодні. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила прес-служба музею, передає 1NEWS.

“Співробітники ДБР з’явилися близько 13:30. Один з них показав своє посвідчення директору музею Петру Івановичу Гончару і представився слідчим. Він надав рішення Печерського районного суду про арешт майна, власне приватної колекції картин родини Порошенків. І попросив написати від руки розписку про отримання цієї постанови і про кримінальну відповідальність за незаконні дії з цією колекцією”, – сказано в повідомленні.

У музеї також заявили, що які саме дії класифікуються як незаконні, слідчий не дав відповіді, а замість цього всі питання необхідно в письмовому вигляді відправляти в ДБР.

“Копію цієї розписки слідчий не надав. Також не дав сфотографувати її Петру Івановичу і працівникам. На багаторазовий питання, чому директор не може мати копію цієї розписки, він не дав чіткої відповіді”, – відзначили в музеї.

Додамо, що народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко повідомив у своєму Телеграм-каналі, що картини арештували і “винесли прямо з музею”.

Нагадаємо, 26 травня представники Державного бюро розслідувань приїхали до музею Івана Гончара, де було відкрито виставку картин з приватної колекції Петра і Марини Порошенків. Зокрема слідчі прибули до музею, аби передати п`ятому президенту України повістку на допит.

Back to top button