Україна

Данія виділила понад 20 мільйонів євро на розбудову української армії

Данія збирається допомогти Києву привести збройні сили України у відповідність до стандартів НАТО

Уряд Данії виділяє понад 22 мільйони євро на нову комплексну програму підтримки України.

Ця програма спрямована на зміцнення стійкості України та її здатності долати наслідки війни на Донбасі, – інформує 1News.

Крім того, кошти мають бути використані на підтримку військової реформи в Україні та зміцнення обороноздатності цієї держави.

“Наразі Україні загрожує масштабне і абсолютно неприйнятне нарощування військової присутності Росії поблизу українського кордону. Я щойно побував на лінії дотику і на власні очі побачив, наскільки серйозно цей конфлікт вплинув на український народ. Уряд Данії не стоятиме осторонь”, – заявив глава міністерства закордонних справ королівства Еппе Куфуд.

За його словами, надаючи цю підтримку, Данія надає чіткий сигнал солідарності з Україною.

“Український народ повинен знати, що він не один у своїй боротьбі за суверенітет та незалежність”, – наголосив він.

На сайті МЗС Данії наголошується, що нинішній пакет допомоги є новим етапом програми миру та стабілізації для України на період 2022-2025 років.

З виділених урядом королівства 22 мільйони євро 10,75 мільйона євро виділило МЗС Данії і 11,3 млн євро – міноборони.

Коментуючи виділення допомоги Україні, міністерка оборони Данії Тріне Брамсен заявила: “Ми спостерігаємо агресивне нарощування військової присутності на кордоні України, це підтвердилося під час мого нещодавнього візиту до цієї країни. Ми маємо підтримати Україну та її право бути демократичною країною. Саме тому ми зараз розширюємо внесок Данії у реформи українських сил безпеки”.

За словами Брамсен, окрім іншого, Данія збирається допомогти Києву привести збройні сили України у відповідність до стандартів НАТО.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button