Україна

Чиновників часів Януковича виселяють з державних дач у Конча-Заспі та Пущі-Водиці

У Конча-Заспі зараз живуть під 200 колишніх і чинних чиновників, а в Пущі-Водиці - до 50 орендарів

Колишніх посадовців часів президентства Віктора Януковича виселяють з державних дач у Конча-Заспі та Пущі-Водиці.

Про це заявив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов, – інформує 1NEWS.

“На доручення президента створена робоча група, яка відпрацьовує ці питання. Вона оголосила нам першу двадцятку. І по них почалася процедура відселення”, – сказав секретар Ради нацбезпеки.

Він підкреслив, що у заповідних зонах Конча-Заспі та Пущі-Водиці не може бути приватних будинків, а колишні посадовці мешкали там на державних дачах.

Рішення РНБО згодом прокоментував президент Володимир Зеленський.

“Ми обговорили проблемні питання громадян, які проживають у сільській місцевості, а саме у селах Конча-Заспа і Пуща-Водиця, де найбільшою проблемою є використання об’єктів державної власності незрозумілими особами з незрозумілих підстав”, – сказав президент у відеозверненні за результатами засідання РНБО.

За словами Зеленського, ці “20 осіб на вихід” є першими та далеко не останніми.

Серед названих паном Даніловим топ посадовців були Дмитро Табачник, Володимир Семиноженко, Раїса Богатирьова, Святослав Піскун.

“Це Олена Панасюк, Людмила Зубко, Віктор Івченко, Ольга Матвієнко, Святослав Піскун, Сергій Юрченко – колишній керівник Одеського рибгоспу, Лідія Гаврилюк – родина Юрченка. Іван Васюник, Олександр Лавринович, Валерій Череп, Юрій Гайсинський, Дмитро Табачник, Микола Петренко, Давид Макар’ян, Борис Макар’ян, Ілля Папіж, Олександр Ільїн, Раїса Богатирьова”, – уточнив він.

Пан Данілов додав, що держпідприємство навіть винне деяким з цих людей, які орендували у нього майно, чималі суми.

“Так одній пані держпідприємство винне 11 млн грн, іншому пану 2 млн гривень”, – додав він.

На засіданні РНБО 14 травня президент Зеленський доручив провести аудит об’єктів державної власності, а саме земель і будинків у Конча-Заспі та Пущі-Водиці.

Конча-Заспа багато років була в центрі уваги ЗМІ як приклад зловживань посадовців: отримуючи у службове користування будинки, вони споруджували там елітні маєтки і за різними схемами приватизовували їх.

У Конча-Заспі зараз живуть під 200 колишніх і чинних чиновників, а в Пущі-Водиці – до 50 орендарів.

На території Конча-Заспи розташовані 71 дачний будинок, чотири пансіонати на 145 номерів.

У Пущі-Водиці є пансіонат на 36 номерів, 30 будинків на 71 сім’ю та різні споруди: клуб-їдальня, буфет, склади, пральня, магазин, центральна котельня, більярдна.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button