Україна

Чотири партії долають прохідний бар’єр: «Опозиційна платформа – За життя» та «Європейська солідарність» зміцнили позиції, – західні соціологи

За результатами виборів 21 липня у Верховну Раду проходять чотири партії. При цьому в «Опозиційної платформи – За життя» і «Європейської солідарності» зафіксований різкий стрибок рейтингу. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія), пише EUtoday.

За результатами всеукраїнського опитування громадської думки, яке було проведено 10-16 липня 2019 року і за величиною вибірки увійшло в число найбільш великих соцопитувань в Україні за рік, найбільші шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» Дмитра Разумкова (41,2%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука (18,6%), «Європейська солідарність»  Петра Порошенка (11,1%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (7,1%).

Інші політичні партії, зокрема, «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка і Дмитра Добродомова (4,6%), «Голос» Святослава Вакарчука (4,4%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (3,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,0%), «Опозиційний блок» Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула та Геннадія Кернеса (1,9%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрія Білецького та Дмитра Яроша (1,7%), Партія Шарія (1,4%), Аграрна партія України Михайла Поплавського (1,1%), «Українська стратегія Гройсмана» (1,0%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.

За словами представників дослідницького центру, на відміну від менш великих соцопитувань, які проводилися раніше, дане дослідження показало наступні тенденції в динаміці електоральної підтримки провідних політичних партій України:

«Слуга народу» – стабілізація рейтингу напередодні парламентських виборів, припинення плавного зниження, яке реєструвалося раніше, але при цьому – істотна відмінність від результатів лідера партії, показаного за результатами президентських виборів.

«Опозиційна платформа – За життя» – фактично єдина велика партія, яка демонструє стабільне зростання підтримки, різкий стрибок рейтингу напередодні виборів (можлива причина – серія резонансних обговорюваних подій – повернення полонених, переговори про зниження ціни на газ і т.д.).

«Європейська солідарність» – також не просто стабілізація рейтингу, але і помітне збільшення показників напередодні виборів, можливо – у результаті ефективної регіональної агітації лідерів партії.

У «Батьківщини» – стабілізація рейтингу на рівні, що дає гарантію проходження в наступний склад парламенту, можливо – як наслідок обговорення того, що лідер партії може розраховувати на посаду прем’єр-міністра.

«Громадянська позиція», «Голос», «Сила і Честь» – фактично програна боротьба за проходження в парламент, яка у випадку партії Ігоря Смешка збіглася до того ж з істотним просіданням рейтингу порівняно з показниками місячної та двомісячної давності.

Опитування проводилось на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 10-16 липня 2019 року. Метод опитування – 1500 інтерв’ю з використанням роздрукованих анкет, 1500 інтерв’ю з використанням анкет на планшеті, 17010 – телефонні інтерв’ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів.

Загальна кількість респондентів – 20010 людина. Ймовірна похибка – 2,2%.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close