Україна

Чому РФ б’є по Україні старими ракетами X-22Сюжет

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Чому РФ б є по Україні старими ракетами X-22

Російські окупанти дедалі частіше почали використовувати неточні снаряди у війні проти України. Що це означає?

Росія здійснила черговий терористичний акт в Україні – у ніч на 1 липня три російські ракети влучили у багатоповерховий житловий будинок та будинки відпочинку в Одеській області, вбивши щонайменше 19 людей, у тому числі двох дітей.

Як і в Кременчуці, окупанти використали старі радянські ракети X-22, відомі своєю неточністю. Отже, метою ударів по міській інфраструктурі є виключно терор цивільного населення. Кореспондент.net розповідає подробиці.

 

Росія перейшла на неточні X-22

Російські окупанти завдали удару по Білгород-Дністровському району Одеської області літаками стратегічної авіації Ту-22 трьома ракетами Х-22, бойова частина кожної з яких досягає тонни.

Перший зафіксований випадок застосування X-22 в Україні стався у ніч на 9 травня. Тоді шість ракет вдарили по об’єктах у містах Донецької області. Британська розвідка повідомляє, що Росія використовує ці ракети проти українців ще з квітня.

Експерти пов’язують їхнє застосування з тим, що окупанти через західні санкції зазнають складнощів з виробництвом більш точних Калібрів та Іскандерів, які активно використовувалися у перші місяці повномасштабної війни проти України. Запаси цих ракет, мабуть, вже виснажені.

Останніми днями російські загарбники стали частіше застосовувати X-22. Українські військові останніми днями регулярно повідомляють, що збивають такі ракети біля Миколаєва та Одеси, випущені з Чорного моря.

Момент влучення X-22 по торговому центру у Кременчуці:

 

Стара радянська ракета

X-22 Буря – це надзвукова протикарабельна крилата ракета повітряного базування дальньої дії, створена в Радянському Союзі у 1960-х роках під важкі бомбардувальники Ту-22. Згодом ракети модернізувалися разом із літаками.

Допрацьована в 1970-х роках ракета для свого часу мала велику швидкість у чотири тисячі кілометрів на годину і дальність польоту в 500 кілометрів. Має також потужну бойову частину – 960 кілограмів. Загалом вона важить шість тонн, а її довжина – 12 метрів.

Спочатку цей дует ракети та літака створювався для ударів по морських цілях і вважався ефективним. Але не для наземних цілей, оскільки для примітивної системи наведення Х-22 об’єкт удару має бути добре видно.

Були створені варіанти Х-22 для наземних цілей. Остання версія – Х-22НА. Яка у неї точність, сказати складно. Експерти кажуть, що радіус кругового відхилення складає 200-300 метрів.

Інша проблема Х-22 – їх важко обслуговувати через надзвичайно токсичне паливо. Вони також вразливі для сучасних засобів ППО. Тому їх, як правило, розстрілювали на навчаннях дальньої авіації для тренувань.

Ракети Х-22 та ракетоносії перебували на озброєнні Військово-повітряних сил України у складі авіаційної групи дальньої авіації Збройних сил України.

Однак у 2001 році розпочалася ліквідація 60 Ту-22 (17 одиниць Ту-22М2 та 43 одиниць Ту-22М3) та 423 авіаційних крилатих ракет типу Х-22 відповідно до угод про ліквідацію стратегічної ядерної зброї.

Ракета X-22 на бомбардувальнику / russianplanes

 

X-22 – це цілеспрямований терор

Згідно з алгоритмами використання ракети оператор повинен побачити за допомогою станції радіолокації Ту-22 і радіолокаційної головки самонаведення ракети Х-22 наземні об’єкти, ідентифікувати їх, визначити саму ціль і захопити її, пише видання Defence Express, що спеціалізується на озброєнні.

Уже на цій стадії можливі критичні помилки в ідентифікації цілі, які множаться на малу роздільну здатність радіолокаційних систем, зібраних за технологіями 1960-х років. Більше того, зважаючи на все, Х-22 може і перехопити помітнішу ціль і перевестися на інші об’єкти.

Про недосконалість системи наведення говорить той факт, що штатною кількістю Х-22 для знищення, наприклад, авіаносця, є дев’ять ракет. До того ж, у радянські часи для атаки по наземних цілях відпрацьовувалися на полігоні в астраханські пустелі, де було збудовано окремі чіткі радіоконтрастні мішені.

Усе це разом на стадії доктрини використання Х-22 у випадку війни передбачало його використання з ядерними боєприпасами. Тобто радіус кругового відхилення компенсувався радіусом гарантованого ураження.

Тому зараз виправдання для використання Х-22 у міському середовищі у російських окупантів відсутні в принципі – це частина кампанії з ракетного терору мирних громадян України.

Імовірно, окупанти лише нарощуватимуть використання Х-22 у війні проти України. Якщо запуски будуть здійснюватися і з території Білорусі, то підлітний час до Києва, Чернігова, Луцька та інших міст на півночі України складе менше п’яти хвилин, що ускладнить і так непросте для української ППО завдання нейтралізації X-22.

Наслідки ударів X-22 по Одеській області:

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button