Україна

Чоловік депутатки від «Слуги народу» отримав український паспорт за підробленими документами, – ГПУ

Генеральна прокуратура України підтверджує факт затримання чоловіка народного депутата від фракції «Слуга народу» Анни Скороход Олексія Алякіна, повідомляє 1News з посиланням на прес-службу ГПУ.

Зазначається, що 14 листопада 2019 року Національна поліція затримала громадянина Російської Федерації, який перебуває в міжнародному розшуку для притягнення до кримінальної відповідальності за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах.

Питання про екстрадиційний арешт вирішується в судовому порядку.

Екстрадиційну перевірку проводить прокуратура м. Києва, за її результатами буде зроблено висновок про відсутність або наявність обставин, які можуть перешкоджати видачі.

ГПУ стверджує, що раніше даний громадянин намагався уникнути екстрадиції шляхом оформлення громадянства України через надання міграційній службі неправдивих відомостей.

Так, 9 серпня 2018 року, вказану особу вже затримували на території Київської області. У якості запобіжного заходу громадянина РФ тримали три місяці під вартою з метою екстрадиції до 8 листопада 2018 року, поки Новозаводський районний суд м. Чернігова не змінив своїм рішенням запобіжний захід на домашній арешт.

У подальшому, 3 січня 2019 року, домашній арешт було скасовано у зв’язку зі встановленням факту належності до громадянства України.

Однак, рішення про набуття громадянства було двічі скасоване міграційною службою через надання при його оформленні неправдивих відомостей та підроблених документів.

«Вказана особа оскаржувала рішення про скасування громадянства у судовому порядку», – зазначають в ГПУ.

7 листопада 2019 року Шостим апеляційним адміністративним судом у задоволенні позовних вимог позивача відмовлено.

11 листопада 2019 року розшук правопорушника відновлено, в результаті чого він був затриманий.

Нагадаємо, сьогодні Анна Скороход звинуватила владу у затриманні свого цивільного чоловіка Олексія Алякіна через її голосування всупереч позиції фракції, а голова фракції звинуватив її у пропонуванні хабарів.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що ініціюватиме виключення з фракції нардепа Анни Скороход.

Алякін – власник ТОВ «Будівельний комбінат «Прогрес», його, за даними ЗМІ, пов’язують із російським олігархом Павлом Фуксом.

У 2013 році Алякін в РФ оголосив себе банкрутом. Його заборгованість перед кредиторами досягла суми в 500 млн рублів.

У тому ж році Алякін виїхав з Росії до України й отримав українське громадянство. Заснував будівельну компанію «Прогрес Буд», зареєстровану в Борисполі.

У грудні 2015 року Тверський райсуд Москви санкціонував заочний арешт Алякіна за звинуваченням в організації розкрадання з банку «Пушкіно» близько 10 млрд рублів.

24 вересня 2015 року Алякіна оголосили у федеральний розшук у Росії, а 20 листопада того ж року його прізвище з’явилося в базі Інтерполу.

9 червня 2018 року Алякіна затримали співробітники Служби безпеки України на вимогу російських органів, він перебував під екстрадиційним арештом у СІЗО, але в листопаді 2018 року за станом здоров’я запобіжний захід йому змінили на домашній арешт.

Анна Скороход виграла вибори від «Слуги народу» на 93 виборчому окрузі у Київській області. Її конкурентами були голова правління «Миронівського заводу по виготовленню круп і комбікормів» Олександр Жукотанський та колишній нардеп Геннадій Кривошея.

Back to top button