Україна

Через страйк робітників “АрселорМіттал Кривий Ріг” зупинив виробництво

Сьогодні з 7-ї години ранку на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» робітники першої зміни залізничного цеху розпочали  акцію протесту та зупинили виробництво. Про це повідомляє Конфедерація вільних профспілок України з посиланням на голову тамтешнього первинного осередку НПГУ Юрія Самойлова.

Як зазначається у повідомленні, «робітники відмовилися працювати на несправній техніці й це фактично паралізувало роботу всього підприємства, бо жоден локомотив не зрушив з місця».

За словами Самойлова, вимога забезпечити безпечні умови праці на підприємстві – одна з основних у колективному трудовому спорі із роботодавцем, зареєстрованому спільним представницьким органом первинних осередків профспілкових організацій, що діють на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

«Оскільки залізничний транспорт обслуговує все виробництво на ПАТ, тобто доставляє сировину й вивозить готову продукцію, то у результаті вже зупинилися й мартенівський та конверторний цехи. А це може призвести до катастрофічних наслідків, тому первинні профспілкові організації, які діють на підприємстві, терміново збираються на спільне засідання й вирішуватимуть, як діяти далі», – пояснив Юрій Самойлов.

В свою чергу, як повідомляє прес-служба “АрселорМіттал Кривий Ріг”, 16 травня колектив залізничного цеху ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” приєднався до акції протесту залізничників “Укрзалізниці”. Озвучені основні вимоги робітників – підвищення заробітної плати до європейського рівня в 1000 євро і забезпечення відповідності всього рухомого складу стандартам охорони праці.

“Дана акція не була анонсована і узгоджена заздалегідь з керівництвом ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Тому підприємство не мало можливості заздалегідь внести корективи в виробничий процес. Такий страйк є незаконним”, – відзначають в “АрселорМіттал”.

Повідомляється, що на даний момент на підприємстві задіяні лише 14 тепловозів з 92. У зв’язку з цим паралізовано весь технологічний ланцюжок. Повністю зупинені підрозділи гірського департаменту, агломераційні цехи, всі доменні печі (крім шостої), весь сталеплавильний і прокатний переділи.

На підприємстві зазначають, що позапланові збої в роботі виробничих агрегатів вкрай негативно позначаються на функціонуванні газотранспортної системи. Є реальна загроза вибухів газопроводів внаслідок перепадів тиску, що може призвести до техногенної катастрофи в масштабах не тільки комбінату, а й міста.

“Керівництво ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” провело низку зустрічей з колективом для обговорення вимог, висунутих залізничниками. Вчора, 16 травня, створена комісія приступила до обстеження локомотивів на предмет їх відповідності вимогам охорони праці. Порушення, виявлені в ході оглядів, будуть усуватися по можливості на місці, силами фахівців підприємства”, – відзначають в прес-службі.

“Не дивлячись на це, залізничники поки не приступають до роботи, переговори про рівень зарплати тривають”, – додають в “АрселорМіттал”.

“Якщо найближчим часом цю ситуацію не вдасться врегулювати, виробництво буде повністю зупинено, його відновлення займе багато часу, на це доведеться витратити колосальні ресурси”, – підсумували на підприємстві.

«ArcelorMittal Кривий Ріг» – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. До 2005 року підприємство називалось «Криворіжсталь». З 2007 року входить до складу корпорації «АрселорМіттал».

Нагадаємо, у Італії в результаті страйку працівників державного авіадиспетчера ENAV по всій країні було скасовано 721 авіарейс.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close