Україна

Через російську агресію в Чорному морі масово гинуть дельфіни

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Через російську агресію в Чорному морі масово гинуть дельфіни

Фото: Unsplash

Військові кораблі РФ стали причиною загибелі дельфінів та деяких риб у Чорному морі

Повне розслідування причин та масштабів нещодавньої загибелі дельфінів може тривати місяці чи роки.

 

Забруднення Чорного моря внаслідок нападу Росії на Україну може мати довгострокові наслідки для екосистем у регіоні. Вже зараз фахівці фіксують масову загибель у морі дельфінів та деяких видів риб. Про це у п’ятницю, 13 травня, пише NBC News.

 

“З лютого на турецьке узбережжя викинуло понад 100 дельфінів”, – зазначив Угур Озсандикчі, провідний дослідник морського життя Синопського університету.

 

За його припущеннями, основною причиною масової загибелі істот, що населяють море, ймовірно, є шумове забруднення від військових кораблів на півночі.

 

“Низькочастотні гідролокатори військових кораблів та підводних човнів безпосередньо заважають ехолокації дельфінів. Не вміючи орієнтуватися, дельфіни не можуть ідентифікувати здобич і тому можуть голодувати. Вони також можуть заплутатися та запанікувати, випадково запливаючи на скелі або на берег”, – пояснив турецький дослідник.

 

На думку Озсандикчі, повне розслідування причин і масштабів нещодавньої загибелі дельфінів може тривати місяці чи роки, оскільки більшість берегової лінії недоступна для дослідників через війну.

 

Такий стан речей, зазначають фахівці, може створити кризу у біорізноманітності регіону.

 

“Шумове забруднення також впливає на багато популяцій риб, змушуючи їх далеко мігрувати. Це порушує місцеву екосистему, як і раптова загибель дельфінів, що перебувають на вершині харчового ланцюга Чорного моря. Їхня смерть може загрожувати цілим субпопуляціям, і може пройти багато років, перш ніж їхня популяція відновиться”, – попередив фахівець.

 

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button