Україна

Через обстріли бойовиків на Донбасі може вибухнути величезний газовий контейнер

Внаслідок обстрілів бойовиків на Донбасі може вибухнути 900-кілограмовий газовий контейнер. Він зберігається на водних фільтрувальних станціях. Якщо це станеться, всі, хто знаходиться в межах 200 метрів, отримають смертельну дозу отруйного газу, інформує 1NEWS з посиланням на newwest.media.

Про це йдеться в офіційному прес-релізі представництва ООН в Україні. Крім того, через системні порушення режиму тиші бойовиками може суттєво погіршитися ситуація з водо-, електро- та газопостачанням у Донецькій області.

Сьогодні доступність чистої води для 1,1 мільйона людей з обох боків від 459-кілометрової “лінії розмежування”, опинилась на межі. Адже протягом останніх 6 днів Донецька фільтрувальна станція (ДФС) потрапляла під обстріли. Верхньокальміуська фільтрувальна станція (ВФС) була обстріляна більше ніж 12 разів за одну ніч.

В ООН наголошують: водопостачання досі продовжується тільки завдяки безперервній мужності чоловіків і жінок, які, ризикуючи життям, працюють у компанії “Вода Донбасу”.

В умовах загострення бойових дій поблизу цивільної інфраструктури є ризик значного погіршення гуманітарної кризи на порозі Європи. Без сталого необхідного водопостачання, системи опалення зупиняться, а стан здоров’я людей буде погіршуватись. Діти, люди похилого віку, жінки та люди з особливими потребами можуть бути вимушені покинути свої будинки у пошуках тепла та притулку.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close