Україна

Через негоду захід України може залишитися без врожаю полуниці

Зерняткові фрукти, зокрема, яблука, добре перенесли погодні умови, урожай очікується на рівні минулого року, проте перевиробництво може знизитися за рахунок експорту. Про це заявив глава ГО Укрсадвинпром Володимир Печко, передає 1NEWS.

 

“По зернятковим (зокрема, яблукам) очікуємо врожай на рівні минулого року. Сподіваємося на збільшення експорту в цьому році”, – сказав Печко.

За словами гендиректора компанії Українська ягода Тараса Баштаніка, в хорошому стані знаходяться і кісточкові.

“У нашій зоні кісточкові пережили погоду. Якщо буде працювати Білорусь, то ціни будуть хороші, але якщо Білорусь не працюватиме і весь урожай залишиться в Україні, то ціни будуть не дуже хороші. Що стосується інших ягід: втрати врожаю полуниці є тільки в західних областях (Львівська, Тернопільська області). Там втрати становлять 20-30%, в деяких господарствах навіть 40% через заморозки, град і ураган”, – розповів Баштанік.

За його даними, через несприятливі погодні умови значну частину полуниці в цьому році втратила Польща.

“У Польщі минулого тижня було три ночі, коли температура опускалася до -6-8°. Польські виробники ще не готові озвучити втрати, але в регіонах, де була така температура, урожай полуниці втрачений повністю. Мій прогноз на полуницю: ціна буде високою , на рівні минулого року”, – зазначив він.

У той же час заморозки не настільки сильно вплинули на інші ягідні культури в Польщі, додав Баштанік.

“Про стан лохини в Польщі складно сказати: думаю, ранні сорти в регіонах, де були заморозки, трохи повипадають – близько 50%, оскільки лохина більш стійка до перепадів температур, ніж полуниця, а середні та пізні сорти лохини ще не цвітуть, тому втрат не буде. На малину погода не вплинула, але, можливо, дещо вплинула на смородину “, – сказав Баштанік.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close