Україна

Через коронавірус для українських експортерів прискорять виділення держпідтримки

Пандемія коронавірусної інфекції 2019-nCoV може прискорити прийняття урядом програми з компенсації відсоткової ставки для експортних програм, щоб покращити позиції української продукції на зовнішніх ринках, передає 1NEWS з посиланням на agroportal.ua.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка під час online GR-зустрічі «Як криза вплине на міжнародну торгівлю».

«Щодо підтримки експорту, в нас існує проблема з доступом до фінансів, яка має подвійний характер — вартість грошей (відсоткова ставка) та можливість взагалі взяти кредит. Наразі всі дії уряду зосереджені на тому, щоб банки видавали гроші. І в цьому питанні ми працюємо за двома напрямами — зменшення вартості грошей і розширення програми 5-7-9 щодо компенсації відсоткової ставки», — зазначає Тарас Качка.

За його словами, також можливе запровадження нової програми з компенсації відсоткової ставки для експортних програм, але це буде зроблено лише у випадку перегляду державного бюджету.

«Ця програма не буде прийнята миттєво, але такий варіант розглядається. Відповідна програма вже була подана до бюджетної декларації, та закладено 2 млрд грн. З наступного року в будь-якому разі вона з’явиться, але ми працюватимемо над тим, щоб запустити її вже цього року», — уточнює Тарас Качка.

За його словами, програма полягає в тому, що відповідно до правил, які створює Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), є можливість компенсувати відсоткову ставку для експорту до рівня облікової ставки, яка існує в країні.

«Друга складова — доступність грошей. Працюємо над тим, щоб бізнесу було легше отримати кредити. Один із інструментів, які знаходяться в розробці, — використання страховки Експортно-кредитного агентства в якості застави. Цей проєкт буде запущено через два тижні», — зазначає Тарас Качка.

 

Останні новини

Back to top button