Україна

Через фіктивне фінансування кримінальне провадження відкрито щодо 5 партій

Про це в ефірі Громадського радіо заявила керівниця департаменту запобігань політичній корупції НАЗК Ганна Чорнуцька, передає 1NEWS.

Національна поліція відкрила кримінальне провадження щодо 5 партій через фіктивних спонсорів.

За її словами, НАЗК проглядаючи звіти політичних партій, дивиться на те, хто робив фінансування від фізичних осіб.

«Перевіряємо через бази даних і порівнюємо сукупний дохід за 3 роки з тим внеском, який вони робили, якщо сукупний дохід був 0, а тут людина внесла 200 тисяч як внесок у діяльність політ партії — то ми говоримо про те, що ми вбачаємо ознаки кримінального правопорушення.

На сьогодні у нас по 5 політичних партіях відкрито 1 кримінальне провадження Нацполіцією. Це такі політичні партії як «ОПЗЖ», «Бджола», партія Шарія, «Нацкорпус» і «Євросолідарність». Це один із цікавих випадків.

Насправді мова йде не про передвиборчу агітацію, бо звіти такого плану щодо місцевих виборів НАЗК не перевірятиме. Ми кажемо про звіти політичних партій, які подаються на постійній основі щоквартально», — каже Чорнуцька.

Також вона додає, що на сьогодні існує проблема, що у період пандемії відповідно до закону політичні партії можуть подавати свої звіти 1 раз на квартал, а після завершення карантинних заходів у 40 денний термін після їх завершення.

На сьогодні існує проблема, що деякі партії у жовтні не подали свої звіти навіть за 1 квартал 2020 року. І це велика проблема. У більшості випадків у неподані звіти за 1 і 2 квартал.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close