Україна

Частину доходу українців зобов’яжуть відраховувати у недержавні пенсійні фонди

Новий законопроект «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» був розроблений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку завершила розробку яким передбачене запровадження в Україні пенсійної системи 2-го рівня, що передбачає окрім існуючих відрахувань до ПФ, обов’язкові платежі в недержавні пенсійні фонди (НПФ), передає 1NEWS з посиланням на biz.ligazakon.net.

Йдеться про те, що з 2023 року працюючі українці віком до 40 років відраховуватимуть 2% доходів до недержавних пенсійних фондів. У перспективі відрахування повинні сягнути 10% за умови зростання середньої заробітної плати. При цьому обирати НПФ та переходити з одного в інший власники пенсійних рахунків будуть на власний розсуд.

Керувати пенсійними коштами будуть професійні компанії з управління активами, які проходитимуть відбір (авторизацію). При цьому їх капітал повинен буде становити не менше 25 млн грн.

Фінустановам 2-го рівня повинні будуть надаватись гарантії незалежний від урядових структур. Йдеться про те, що держава не зможе скористатись заощадженнями НПФ для забезпечення власних потреб, у тому числі для дофінансування субсидіарного пенсійного фонду (1-й рівень пенсійної системи), як це було в Росії або Чілі.

Об’єктами інвестицій стануть ОВДП, акції, облігації українських та іноземних емітентів, метали, тоді як нерухомість розглядатися не буде. Передбачені також типи інвестиційних портфелів – динамічний, збалансований і консервативний, – що відрізнятимуться рівнем ризику та прибутковості. Їх також майбутні пенсіонери зможуть обирати самостійно. Однак за 10 років до настання пенсії заощадження переводитимуться у категорію консервативних портфелів, що міститимуть найбільш ліквідні, хоча й менш прибуткові активи.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close