Україна
Битва за Бахмут. Місто намагаються оточитиСюжет
За Бахмут йдуть найзапекліші бої, давно ходять розмови про те, що ЗСУ можуть залишити місто.
Фортеця Бахмут стоїть незважаючи на відчайдушні спроби російської армії взяти її за всяку ціну. У Міноборони України кажуть, що ситуація у місті “складна та напружена”. Що далі чекають на Бахмут?
Спроба оточення
Штурм Бахмута та атаки на його околиці йдуть з різних напрямків. Використовуючи тактику мобільних штурмових груп, бійці ПВК Вагнер прогризають українську оборону з флангів.
“Щось вони собі знову намалювали, хочуть якнайшвидше нас взяти в кільце… Оточення немає, дуже важка ситуація на дальньому північному фланзі, звідти йдуть штурмові дії ворога”, – говорить про ситуацію в Бахмуті командир ЗСУ з позивним Мадяр.
ЗСУ можуть залишити Бахмут у разі потреби, заявив СNN радник президента України Олександр Роднянський. “Наші військові, очевидно, збираються зважити всі варіанти. Поки що вони утримують місто, але, якщо знадобиться, вони стратегічно відступлять – тому що ми не збираємося жертвувати всіма нашими людьми просто так”, – сказав він.
Бахмутський напрямок не становить стратегічної небезпеки для українського командування. У разі взяття міста російські війська, що наступають, упруться в нові лінії оборони і не зможуть розвинути оперативний успіх – їм доведеться штурмувати наступний населений пункт тим же методом повільного продавлювання оборонних порядків.
Однак поки що ніяких ознак втрати управління, відступу і проблем із постачанням ЗСУ не видно.
Підтягуємо резерви
Командувач сухопутних військ Олександр Сирський під час нещодавньої поїздки до Бахмута ухвалив рішення про переміщення додаткових підрозділів.
За словами заступника міністра оборони Ганни Маляр, рішення утримувати Бахмут є суто військовим, а не політичним.
“Рішення приймаються військовими, які не керуються політичними мотивами”, – додала вона.
Президент України Володимир Зеленський та військове керівництво раніше неодноразово заявляли, що триматися за назву якогось міста, навіть якщо це місто називається Бахмут, ніхто не збирається.
“Якщо виникне загроза хоча б тимчасового чи оперативного оточення, залишати людей ніхто не має наміру. Тому що ми поки що під час війни ніколи не потрапляли в таке оперативне оточення. Коли ми бачимо, що це може спричинити великі втрати з нашого боку, ми відходимо. А поки що на сьогоднішній день прямо на цей момент команди на відступ нашим збройним силам, які перебувають у Бахмуті, не було. Але ми готові, ми пам’ятаємо, що вже майже тиждень тому до Бахмута було заборонено в’їзд цивільним особам, навіть волонтерам, це можна зробити лише за допомогою спеціальних перепусток. Тобто наші підрозділи готові піти на відступ, і якщо буде така команда, ми дуже швидко це зробимо та збережемо людей та техніку”, – зазначає військовий експерт Олексій Гетьман.