Україна

Будівництво військового корабля «Володимир Великий» під загрозою

Грошей на спорудження судна поки що немає

В листопаді 2017 року уряд видав постанову, яка передбачала відновлення фінансування будівництва корабля «Володимир Великий». І вже у 2018 році на ці потреби було виділено близько 1,4 млрд грн.

«Володимир Великий» мав стати першим у серії з чотирьох кораблів нового проекту 58250. Цей проект перспективного багатоцільового бойового корабля, було розроблено у 2008 році миколаївськими конструкторами, – повідомляє 1NEWS.

Будівництво першого корабля почалося у травні 2011 року, спуск на воду спочатку планувався у 2012 році, але досі збудовано лише 70% корпусу судна. Майбутній корвет не лише відповідає найсучаснішим зразкам подібних озброєнь у сусідніх з Україною державах, його будівництво дозволяє дати поштовх для роботи українського військово-промислового комплексу, надавши роботу близько 9 тис. працівників Миколаєва та інших міст країни.

Утім, уже наприкінці травня, попри підписану постанову про виділення коштів, виявилось, що грошей на продовження робіт наразі немає.

Зрив будівництва корвета має низку загроз для майбутнього українських ВМС та може означати чималі втрати для державного бюджету.

Один із головних ризиків полягає у тому, що робота над корветом дозволяє українським конструкторам і виробникам розробити і використати на практиці низку так званих «модульних» рішень, необхідних для реалізації інших, більш дрібних проектів. У разі припинення робіт над корветом, українська сторона також не виконає своїх зобов’язань перед іноземними підрядниками, які мають постачати значну частину обладнання і озброєнь для «Володимира Великого». Загальна сума штрафних санкцій у такій ситуації цілком може виявитися порівнюваною із коштами, необхідними для добудови судна.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button