Україна

Британські вчені розробили революційну терапію для лікування раку на пізніх стадіях

Ліки стануть доступними для звичайних пацієнтів через 5 років

Вчені британського Інституту дослідження раку розробили революційні ліки, які тільки що пройшли клінічні випробування і визнані ефективними у боротьбі з шістьма видами пухлин.

Про це повідомляє 1NEWS.

Інноваційна терапія працює за принципом “троянського коня”: розробники “сховали” ліки, замаскувавши токсичні молекули невинним антитілом. Таким чином воно потрапляє напряму до пухлини і руйнує її зсередини.

Дослідження проходили на пацієнтах з найпоширенішими і агресивними формами раку вже на пізній стадії – після того як не допомогли інші види лікування.

Найкращі результати ліки показали у боротьбі з раком шийки матки і сечового міхура: значні покарщення були зафіксовані у чотирьох пацієнтів, яких до цього вважали невиліковними. Пухлина або зменшувалась в розмірах, або повністю припиняла збільшуватися – на терміні від шести до дев’яти з половиною місяців.

Ліки, які самі розробники називають TV (скорочення від повної назви – tisotumab vedotin), вводяться внутрішньовенно і є гібридом хімії та імунотерапії.

Токсична речовина закріплена на кінці антитіла, яке кріпиться до білка CD142 – його особливо багато на поверхні ракових клітин. В результаті молекулу засмоктує всередину пухлини, де токсин звільняється і руйнує клітину зсередини.

В терапії є побічні ефекти, але їх цілком можна перенести. Найпоширеніші з них – нудота, відчуття втоми і кровотеча з носу.

У першому етапі клінічних випробувань участь взяли майже 150 хворих на рак з Бельгії, Великої Британії, Данії, США і Швеції.

Проте результати терапії виявилися настільки обнадійливими, що ще до публікації статті вчені розпочали другий етап, залучивши до нього вже кілька сотень невиліковних пацієнтів.

За словами керівника дослідження, професора Інституту дослідження раку Джоана де Боно, ліки можуть виявитися ефективними у боротьбі з раком кишківника, підшлункової залози, гортані чи головного мозку.

Джерело: ВВС Україна

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close