Україна

Бойовики заявили, що готові передати Україні 74 полонених

Представники т.зв. “ЛНР” і “ДНР” готові передати українській стороні 74 утримуваних людини, інформує 1NEWS з посиланням на УП.

Про це заявила Ольга Кобцева, яка керує на окупованій частині Луганської області робочою групи з обміну військовополонених.

“Напередодні прийдешнього засідання гуманітарної підгрупи “республіки” вчергове готові заявити про відданість Мінським угодам у частині виконання обміну полоненими”, – цитує її сепаратистський “Луганський інформаційний центр”.

“Зі свого боку, ми в черговий раз підтверджуємо готовність передати українкою стороні 74 особи: з боку Луганська 16 осіб, з боку “Донецької республіки” 58″, – заявила Кобцева.

Видання “Лівий берег” додає, що сьогодні Віктор Медведчук у Мінську також підтвердив обмін полоненини. За його словами, він пройде у два етапи. “На першому етапі “ДНР” і “ЛНР” повинні відпустити 74 українських полонених, а Україна – 306 сепаратистів. Це має відбутися до новорічних та різдвяних свят. На другому етапі Україна повинна буде звільнити 80 осіб, а “ДНР” і “ЛНР” – 20 полонених”, – зазначив Медведчук.

Прес-секретар представника України в групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер також підтвердила зазначену інформацію. “Тристороння контактна група за участі представників ОРДЛО підтвердили готовність сторін виконати обмін утримуваними особами на засадах вже затверджених списків та узгодити в найстисліші терміни процедуру і дату обміну, виходячи з прагнення виконати цей обмін до новорічних та різдвяних свят”, – пише Оліфер.

За її словами, українська сторона висловила обурення тим, що внутрішньополітичні чвари в РФ продовжують відбиватися на подіях в Україні. Зокрема, йдеться про події в ОРЛО, де нещодавно за безпосередньої участі РФ відбулася зміна ватажків збройних формувань.

“Також в рамках політичної підгрупи українська делегація закликала до скасування указу президента РФ про визнання документів, зроблених нелегітимною владою ОРДЛО; також ми наполягаємо на відмові від експропріації української державної та приватної власності на території ОРДЛО та від встановлення т.з. «кордону» в ОРДО. Окремо ми наполягаємо на створенні робочої підгрупи щодо непідконтрольної Україні ділянки українсько-російського кордону. РФ всіляко блокує вирішення питання передачі Україні контролю за цією частиною державної межі, так само блокується виведення російських збройних формувань з території України і доступ СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО, включно із непідконтрольної Україні ділянкою кордону”, – додала Оліфер.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close