Україна

Близько 30 українських компаній продали свої бізнес-моделі за кордон

Приблизно 30-40 українським компаніям уже вдалося продати свої бізнес-моделі за кордон. Про це свідчать дані Української асоціації франчайзингу, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

Мирослава Козачук, співзасновниця компанії Franchise Group, яка допомагає підприємцям у розробці франшизи та її “експорті”, зазначила, що українські бізнес-моделі найчастіше купують інвестори з країн СНД та Східної Європи.

“Серед причин, які підштовхують українських підприємців продавати франшизи за кордон – вищий у порівнянні з Україною дохід і додатковий поштовх до продажу франшиз на внутрішньому ринку.

Так, власники франшизи зазвичай отримують близько 5% від обороту партнерської компанії, а оскільки виручка за кордоном вище, відповідно, вище і обов’язковий платіж”, – пише НВ Бізнес.

Крім цього, вихід на зовнішні ринки допомагає активніше продавати бренд в Україні.

“Інвестори дивляться: якщо франшиза популярна за кордоном, значить, вона універсальна, адаптована, транспарентна. І, відповідно, інтерес зростає і тут”, – заявив Вадим Костенко, засновник мережі ресторанів Хинкальня.

Експерти оцінюють, що головним генератором франшиз для зовнішніх ринків найближчим часом залишиться український ресторанний бізнес.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close