Україна

Біля Одеси спостерігається “цвітіння” моря, але пляжи не закриватимуть

“Цвітіння” моря біля Одеси може триватиме ще близько двох тижнів, але міська влада не планує закривати пляжі, адже накопичення водоростей у воді наразі не становить небезпеки для здоров’я відпочивальників, інформує 1NEWS.

Таку заяву оприлюднила на брифінгу 12 червня заступник директора департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міськради Валентина Дацюк, яка спілкувалася з журналістами разом з відомими вченими-біологами Борисом Александровим та Галиною Мінічевою.

“Нинішній стан накопичення водоростей у морській воді не становить небезпеки для тих, хто приходить на пляжі. Принаймні не маємо даних про те, що вода не придатна для купання. 10 червня фахівці знову взяли 60 проб води у зонах рекреації на дев’яти міських пляжах Одеси для дослідження на санітарно-мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. Почекаємо свіжих результатів. Після того, як отримаємо їх, картина буде абсолютно ясною”, – зазначила Дацюк.

За її словами, фахівці департаменту екології постійно обмінюються думками з морськими біологами з приводу того, що вода біля узбережжя набула зеленого кольору, і поділяють їх оцінки – водорості не становлять небезпеки для людей.

Можу спрогнозувати, додала Дацюк, що “цвітіння” моря триватиме ще близько двох тижнів, але закривати через це міські пляжі не плануємо”.

На думку директора Інституту морської біології НАН України Бориса Александрова, нинішня концентрація водоростей у воді вздовж узбережжя Одеси поки не становить небезпеки для здоров’я людей. Але ці водорості токсичні і за умови високої концентрації можуть спричинити опіки.

“Теперішнє “цвітіння” моря – не перший випадок – подібне явище було зафіксовано екологами і влітку 2010 року. Після купання в такій воді радимо неодмінно прийняти душ”, – зауважив Александров.

Що стосується причин їх надмірного накопичення у морській воді, констатував учений, то “маємо сумарний вплив декількох факторів: пізня й тепла весна, прогріта сонцем вода і майже повний штиль на морі. А третім фактором стали зливи, що сприяли масштабному змиву з узбережжя в море хімічних речовин, в тому числі добрив, які сприяють росту водоростей”.

У свою чергу, заступник директора Інституту морської біології НАН України Галина Мінічева порадила одеситам та гостям міста утриматись протягом деякого часу від купання у воді, що набула зеленого кольору.

На думку доктора біологічних наук, “не варто вступати в прямий контакт з водоростями, що масово зароджуються й відмирають”.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close