Україна

Більшість українців схвалюють скасування недоторканості народних депутатів, суддів та президента – соцопитування

Разом з цим половина опитаних українців (50%) не згодні з тим, що скасування депутатської недоторканності збільшить залежність депутатів від президента України

Українці у переважній більшості схвалюють скасування недоторканості народних депутатів України, суддів та Президента України. Разом з тим, думки щодо того, чи не збільшить це залежність депутатів від Президента, розділилися.

Про це йдеться в оприлюднених Київським міжнародним інститутом соціології результатах соцопитування, – інформує 1NEWS.

Так абсолютна більшість українців (89%) схвалюють внесення змін до Конституції України щодо скасування недоторканості народних депутатів України. Не схвалюють такі зміни 7% опитаних українців, 4% не змогли відповісти на запитання.

Разом з цим половина опитаних українців (50%) не згодні з тим, що скасування депутатської недоторканності збільшить залежність депутатів від президента України і зробить їх менш вільними у відстоюванні інтересів своїх виборців в Раді. Згодні з цим твердженням 40% опитаних українців, 10% не змогли відповісти на запитання.

Більшість опитаних (85%) позитивно ставляться до внесення змін до Конституції України, які повинні скасувати недоторканість суддів України, негативно ставляться до цього лише 8% опитаних, 7% не змогли відповісти на запитання.

Більшість опитаних українців (77%) схвалюють внесення змін до Конституції України щодо скасування недоторканості Президента України, 16% не схвалюють такі зміни, 7% не змогли відповісти на запитання.

З 16 по 19 вересня КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1500 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,6%.

Джерело: Укрінформ

Back to top button