Україна

Більшість українців пожертвують відпочинком заради виборів

Про це свідчить опитування

Пожертвувати недільним відпочинком заради того, щоб прийти на виборчу дільницю, готові 74% громадян.
Про це свідчить опитування, проведене Соціологічною групою “Рейтинг”, – інформує 1NEWS.

 

“74% опитаних зазначили, що готові пожертвувати відпочинком задля того, щоб проголосувати на виборах, водночас 16% – протилежної думки і швидше проведуть час зі своїми друзями та не підуть на вибори, якщо доведеться обирати щось одне”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, найбільше останніх серед наймолодших респондентів (18-25 років – 34%, 26-35 років – 23%), а також серед тих, хто голосуватиме уперше (30%) та рідко бере участь у виборах (45%).

Також за результатами опитування 82% зазначили, що точно знають, де міститься їхня виборча дільниця.

При цьому відносно нижчий рівень обізнаності про місце голосування спостерігається серед молодших громадян, жителів Києва та Донбасу, а також тих, хто голосуватиме вперше або ж голосує дуже рідко.

Зазначається, що тільки 18% опитаних уже перевіряли наявність свого прізвища у списку виборців.

44% респондентів заявили, що зазвичай голосують зранку – з 8 до 12 години, 22% – переважно голосують з 12 до 15 години, 10% – з 15 до 18 години і лише 5% – після 18-ї.

Повідомляється, що голосуванню в ранковий час віддають перевагу найстарші виборці, натомість молодь обирає обідній та післяобідній період.

У регіональному розрізі відносно більше тих, хто голосує зранку, – серед мешканців південних та центральних регіонів, а також Донбасу. А от на Галичині відносно більше тих, хто голосує між 12 та 15 годинами, зазначається в повідомленні.

За результатом опитування, лише третина респондентів висловила готовність простояти в черзі на дільниці більше однієї години.

Водночас третина готова чекати в черзі до півгодини, ще кожен п’ятий – до години.

Джерело: “Рейтинг”

Останні новини

Back to top button