Україна

Білоруській КДБ намагався завербувати українця

Співробітники Служби безпеки України викрили спробу вербування жителя Чернігівщини спецслужбами Республіки Білорусь, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу відомства.

Правоохоронці встановили, що житель одного з прикордонних населених пунктів Чернігівської області періодично виїжджав до Білорусі, щоб відвідати родичів. Під час чергової поїздки українець був затриманий правоохоронними органами цієї країни за начебто порушення правил торгівлі, зазначили у спецслужбі.

“При цьому представники КДБ Білорусі, погрожуючи кримінальним переслідуванням, вимагали від чоловіка передавати інформацію про військові об’єкти, розміщені на прикордонній території. Отримані відомості необхідно було надавати представнику білоруської спецслужби під час виїздів до РБ”, – повідомили в СБУ.

Повернувшись додому, чоловік звернувся до СБУ і “надав всі необхідні свідчення щодо обставин його вербування та поставлених перед ним завдань”, додали у спецслужбі.

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України затримали і допитали свідка переправлення до Сирії найманців приватної військової компанії “Вагнера” військово-морськими силами Росії.

 

Back to top button