Україна

Білорусь відмовилась видати Україні банкіра-шахрая з оточення Януковича

Білорусь надала Віктору Братку статус біженця, пославшись на те, що його переслідують в Україні з політичних мотивів

Білорусь відмовила Україні у видачі колишнього голови правління банку “Київська Русь” Віктора Братка, якого українські правоохоронні органи звинувачують у знятті з банківських рахунків понад 44 мільйонів доларів в 2015 році.

Про це повідомляє 1NEWS.

У серпні 2016 року Віктора Братка оголосили в міжнародний розшук, а через два роки він був затриманий білоруською міліцією і поміщений під варту. Через три місяці після затримання, 9 листопада 2018 року, він був звільнений рішенням заступника прокурора Мінська, оскільки того ж дня Департамент громадянства і міграції Міністерства внутрішніх справ Білорусі надав йому статус біженця.

В одному з рішень українського суду уточнюється, що Білорусь надала ексбанкіру статус біженця, пославшись на те, що його переслідують в Україні з політичних мотивів, і відмовилася видати його. Пізніше з цієї причини Інтерпол виключив Братка з міжнародного розшуку.

Тепер український суд зобов’язав правоохоронні органи завершити досудове слідство протягом 2 місяців і затвердити процесуальне рішення – розслідування у справі Віктора Братка триває більше 4 років.

Адвокати ексбанкіра відмовилися сказати, чим він займається в Білорусі і в якому місті зараз живе. За їхніми словами, у слідчих було достатньо часу, щоб зібрати докази провини або невинності Братка та висунути обвинувачення або закрити справу.

За версією слідства, Віктор Братко за безцінь продав дві офісні будівлі в Києві та Львові, які були передані в заставу банку. Цю операцію він провів за день до введення тимчасової адміністрації в банку відповідно до рішення Національного банку України. В рамках кримінальної справи все його рухоме і нерухоме майно було заарештовано.

В українських ЗМІ банк “Київська Русь” пов’язували з Євгеном Бакуліним та Юрієм Бойком – під час президентства Віктора Януковича, перший очолював НАК “Нафтогаз України”, а другий – Міністерство енергетики. У 2016 році обидва працювали в парламенті, обрані депутатами за списком “Опозиційного блоку”, який був створений на залишках Партії регіонів.

Банк почав інтенсивно нарощувати активи під час президентства Януковича, коли в ньому були сконцентровані всі рахунки газовидобувної компанії та керівництва “Нафтогазу України”.

Після втечі Віктора Януковича правоохоронці затримали Євгена Бакуліна за підозрою у зв’язках із злочинною групою, яка завдала державі збитків на $4 млрд. Тоді виявилося, що всі рахунки “Нафтогазу України” знаходились у приватному банку “Київська Русь”.

Джерело: “Радіо Свобода

Back to top button