Україна

«Батьківщину» викрили в побудові «сітки» зі скупки голосів 2,5 млн виборців, – політолог

Проведене партією «Батьківщина» анкетування 2,5 млн українців є фактично презентацією «сітки» зі скупки голосів на користь глави політсили, кандидата в президенти України Юлії Тимошенко. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив кандидат політичних наук, керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

Мова йде про поширену офіційним сайтом «Батьківщини» інформацію щодо проведення партією «одного з найбільших анкетувань за всю історію України». Протягом лютого було опитано 2,5 млн громадян в усіх областях, «в кожному місті і селі».

«Я так зрозумів, що сьогодні відбулася офіційна презентація «сітки» Юлії Тимошенко, яка складається з 2,5 млн виборців, що підтверджують відповідні анкети», – написав політолог.

Він нагадав, що в Міністерстві внутрішніх справ раніше заявляли, що анкетування в тому вигляді, в якому його провела «Батьківщина», є фактично підкупом виборців.

«Принаймні, раніше будь-яке анкетування з боку інших кандидатів на пост президента автоматично розглядалося головою МВС як основа для підкупу (і, до речі, що там у нас з персональними даними?). Хто-небудь, підкажіть, поліція вже виїхала за адресою центрального офісу «Батьківщини»? У нас же всі рівні перед законом, чи не так, Арсене Аваков?» – задався питанням експерт.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва надав Службі безпеки України доступ до рахунків партії  «Батьківщина» у «Мегабанку» в рамках кримінального провадження про легалізацію доходів.

раніше журналісти проекту «Наші гроші» проаналізували найбільших донорів партії «Батьківщина». Так, повідомляється, що у першому і другому кварталі 2018 року на рахунки «Батьківщини» надійшло 23 мільйони гривень, а вже у третьому і четвертому кварталах, коли розпочалася надактивна рекламна кампанія Тимошенко як кандидата у президенти, прості українці нібито пожертвували понад 130 мільйонів гривень.

В процесі перевірки цієї інформації журналісти з’ясували, що серед найбільших донорів «Батьківщини» є касирка супермаркету у передмісті Києва, безробітний мешканець Сум, його землячка, яка працює на автомийці і фіктивне підприємство, що записане на методистку з дитячого садочку в Умані.

Більшість опитаних «донорів» вперше чула про свої пожертви. Що вказує на використання партією персональних даних українців з метою легалізації коштів, отриманих невідомим шляхом.

Додамо, що 21 лютого правоохоронці повідомили про розкриття «піраміди» підкупу виборців на користь Юлії Тимошенко. Було проведено близько 40 обшуків у регіонах, де були виявлені кошториси з виділеними грошима на створення сітки з підкупу виборців. Серед фігурантів називають двох нардепів від «Батьківщини» Руслана Богдана та Валерія Дубіля.

Згодом з’ясувалось, що «піраміда» підкупу виборців Юлією Тимошенко могла обійтися у щонайменше кілька мільярдів гривень.

Back to top button