Україна

Неподалік курортного Бердянська утворився острів з медуз (відео)

Нашестя морських тварин стало справжньою катастрофою для туристичного сезону, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Неподалік від курортного Бердянська на поверхні Азовського моря зібралося така силу-силенна медуз, що вони утворили цілий гігантський острів. У царство медуз відпочиваючі припливли на гумовому човні.

Очевидці жартують, що влітку 2020 року медузи вийшли з морських глибин, щоб захопити світ.

Відзначимо, Азовське узбережжя заполонила аномальна кількість медуз, а їхнє нашестя стало справжньою катастрофою для туристичного сезону. Люди під час купання отримують несподівані травми. Туристи діляться в мережі фотографіями, на яких видно сильні опіки від медуз.

Раніше 1News повідомляло, що медузи потрапили в Азов через Керченську протоку.

Екологи пояснюють: в західній частині Азова солоність підвищилася до 14 проміле, а в Утлюцькому лимані – до 16-17 проміле.

«Тепла вода, солоність, планктон – це відмінне середовище для медуз. Особливо багато їх було в Генічеську, Приморську, Кирилівці в районі острова Бірючий, Федотова коса. Для навколишнього середовища вони не шкідливі, але людям відпочинок зіпсували», – розповів заступник начальника наукового відділу Приазовського національного природного парку Олександр Антоновський.

За його словами, в води Азова зайшло кілька видів медуз: корнероти, аурелія і блакфордія.

«Медуза-корнерот – найбільша. В діаметрі вона сягає 50-60 см, має фіолетову окантовку. Вона отруйна, може викликати місцеву алергічну реакцію. Медуза-аурелія нагадує блюдце. Вона менших розмірів, також може вжалити. Блакфордія найменша», – пояснив Антоновський.

Back to top button