Україна

Азотні підприємства Фірташа подали до суду на Антимонопольний комітет

Заводи азотної хімії Group DF – ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», ПАТ «Азот», ПрАТ «Рівнеазот», а також трейдер добривами «НФ Трейдінг Україна» подали позови до Господарського суду міста Києва для того, щоб оскаржити рішення Антимонопольного комітету України про нібито зловживання монопольним становищем і примусовий поділ. Про це 1News повідомила прес-служба Group DF.

«Наші три заводи з виробництва мінеральних добрив і трейдер вже звернулися до Господарського суду міста Києва, для того, щоб відстояти свої права», – заявив Ігор Ярина, директор компанії DF LEX, який представляє інтереси Group DF.

«Ми вважаємо, що Антимонопольний комітет прийняв необгрунтоване рішення. У Антимонопольного комітету не було підстав для того, щоб зробити висновок про монопольну змову і відповідно стверджувати, що мало місце зловживання монопольним становищем. У суді ми будемо доводити, що для прийняття рішення АМКУ використовувала необ’єктивну інформацію і дуже сумнівну аргументацію. Ми вважаємо, що АМКУ навмисне використовував методику, що не застосовується в судах ЄС і в світі, що дозволило спотворити частки виробників на ринку », – прокоментував Ярина.

Нагадаємо, 5 вересня 2019 року Антимонопольний комітет України ухвалив рішення примусово поділити групу компаній OSTCHEM Дмитра Фірташа у частині виробників азотних мінеральних добрив та накласти на «НФ Трейдінг Україна» штраф у розмірі 107 млн грн.

Комітет встановив, що група компаній у складі заводів-виробників ПАТ «Азот», ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання азот» та оптової торговельної компанії ТОВ «НФ Трейдінг Україна» зловживала монопольним (домінуючим) становищем на ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив впродовж 2014-2017 років.

Порушенням законодавства про захист економічної конкуренції визнано:

– Систематичний перепродаж всередині групи за завищеними цінами природного газу, який є основною сировиною при виробництві добрив, що призвело до встановлення необґрунтованої собівартості їх виробництва та, як наслідок, до завищення вартості реалізації добрив.

– Зупинку заводами з березня по червень 2017 року (час сезону весняно-польових робіт) виробництва азотних мінеральних добрив, що призвело до недопоставки товару аграріям. «Підставою» для зупинки заводів стало свідоме не проведення розрахунків за поставки газу і навіть не витребування вже оплаченого групою газу із сховищ. Водночас з покупців було взято передоплату за виробництво добрив.

«Оскільки реалізація добрив за межі групи відбувалась через торговельну компанію ТОВ «НФ Трейдінг Україна», на цю компанію накладено максимально можливий відповідно до діючого законодавства штраф у розмірі 107 млн грн», – говориться у повідомленні АМКУ.

АМКУ вважає, що якби три основних вітчизняних заводи-виробники азотних мінеральних добрив конкурували між собою, а не діяли як один суб’єкт – група OSTCHEM, встановлені зловживання були б неможливими. «Тому, з урахуванням тривалості та істотності порушення, його негативного впливу на аграрний ринок держави, та з метою ефективного припинення зловживання монопольним становищем до заводів групи застосовано санкцію у вигляді примусового поділу, який має відбутися впродовж 9 місяців з дати одержання цього рішення», – зазначається у повідомленні.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close