Україна

Аваков розповів, як здавали нерви у російської сторони на переговорах в Парижі

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, українські правоохоронці готові патрулювати звільненні від бойовиків території Донбасу разом із представниками територіальних громад. Але це стане можливо в перспективі, коли Росія віддасть контроль над українським кордоном та сторони досягнуть всіх домовленостей. Про це міністр заявив у коментарях ЗМІ, після завершення зустрічі лідерів країн у Парижі, повідомляє 1News з посиланням на прес-службу МВС України.

«Українська поліція зайде на звільнені від банд формувань території і готова патрулювати разом з представниками територіальних громад. Це буде дуже важкий перехідний період, але ми готові його пройти.  Це в планах, коли Росія поверне нам кордон. Але поки ми бачимо, що Путін не готовий до цього», – наголосив Арсен Аваков.

«Наша позиція дуже проста – спочатку безпека,  повернення військовополонених, а потім вибори і все інше.  Компроміс може бути – ми не за місяць візьмемо кордон,  а за два дні. У нас є 480 кілометрів  кордону захопленого Росією і ми будемо потихеньку, щодня повертати контроль над ним», – зазначив міністр.

Водночас, він додав, що у Петрівському та Золотому, де вже відвели війська та працюють поліція та Нацгвардія, безпекова ситуація не погіршилась.

Міністр сказав, що під час переговорів у Парижі, міжнародні партнери, зокрема, Ангела Меркель, з розумінням поставилися до ситуації в Україні та готові надалі підтримувати офіційний Київ.

Що стосується Кремля, то його представники поводили себе емоційно та не компетентно.

«У пана Суркова здали нерви, він там папери кинув на стіл і кричав: «ми так не домовлялися». Вони запропонували розводити і далі війська. Куди розводити? В Марїнці? Де кожен метр политий кров’ю. І відведення означає здачу наших позицій на кілометри. Чи в Широкіно, де ми стали так, щоб Маріуполь убезпечити? Це нісенітниця. Ми чітко дали зрозуміти, гуманітарні коридори – добре, бо людям треба дати можливість їздити без черг. В Луганській області немає жодного коридору, де може проїхати машина»,- підкреслив Арсен Аваков.

«Ми не збираємось бути домініоном Росії, на першому місці – українські інтереси. А далі, ми готові з повагою ставитись до всіх», – додав міністр.

Нагадаємо, вчора у Парижі відбулася зустріч лідерів країн-учасниць “нормандського формату”. Президент України Володимир Зеленський провів окремі двосторонні зустрічі з лідерами Франції, Німеччини та Росії.

Зеленський заявив, що в “нормандському форматі” країни-учасниці узгодили обмін утримуваних осіб між Росією і Україною у форматі “всіх на всіх” до 31 грудня 2019 року. Він зазначив, що “була узгоджена необхідність верифікувати повні списки і надати повний і безумовний доступ представникам МКЧХ до всіх утримуваних осіб”.

Зеленський також наполягає на необхідності відновлення Україною повного контролю за державним кордоном і впевнений, що до цього питання повернуться на наступній зустрічі в “нормандському форматі” через чотири місяці.

Окрім того було домовлено про розведення військ ще у трьох населених пунктах.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close