Україна

Аваков назвав заяву українського представника у ТКГ по Донбасу провокацією

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає висловлювання у ЗМІ першого заступника голови української делегації у Тимчасовій контактній групі (ТКГ) по Донбасу, першого прем`єр-міністра незалежної України Вітольда Фокіна, провокативними і такими, що не відповідають національним інтересам, повідомила 1News прес-служба міністерства.

фото 1News

Як відомо В. Фокін в інтерв`ю виданню «Страна.ua» заявив, що «і з тієї, і з тієї сторони було скоєно багато злочинів, які зрештою мають бути розслідувані, і винні хай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і зберегти життя бійців та командирів, моя позиція – треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще всього Донбасу»

Арсен Аваков вважає такі висловлювання українського представника у ТКГ  провокативними та спекулятивними.

«Жоден наш солдат не має гинути через недолугі політичні спекуляції. Тому заява представника України у ТКГ В. Фокіна про загальну амністію та особливий статус для всієї території Донбасу є провокативною і не відповідає національним інтересам. Пам`ятаємо про те, що за кожен клаптик української землі на Донбасі загинули тисячі наших солдат», – зазначив він.

Про це Аваков повідомив після церемонії вшанування під Верховною Радою України пам`яті чотирьох військовослужбовців вч 3027 НГУ І. Дєбріна, Д. Сластнікова, О. Костини, Б. Дацюка. Вони загинули 31 серпня 2015 року внаслідок терористичного акту – вибуху ручної гранати, що стався під час масових заворушень, які спровокували різні політичні сили після прийняття парламентом у першому читанні змін до Конституції України у частині децентралізації.

Вони визначали «особливості місцевого самоврядування» на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close